خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ بازداشت سه فعال سیاسی در کرج

هرانا؛ بازداشت سه فعال سیاسی در کرج

خبرگزاری هرانا – الله وردی روحی، حمید میبدی و داوود میرزایی سه فعال سیاسی ساکن کرج بازداشت شده و از وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، داوود میرزایی حدود یک ماه پیش در منزل شخصی خود بازداشت و به بند سپاه (بند ۸) زندان رجایی شهر کرج منتقل گردید.

وی تا کنون موفق به تماس تلفنی و یا ملاقات با بستگان خود نشده است و بستگانش می‌گویند وی همچنان در دوره بازجویی قرار داشته و در سلول انفرادی نگهداری می‌شود.

دوشنبه ۱۵ مهر ماه ماموران امنیتی مجددا به منزل مادر این فعال سیاسی مراجعه کرده و دو تن دیگر از بستگان وی بنام‌های الله وردی روحی و حمید میبدی را نیز بازداشت می‌کنند.

الله وردی روحی که در سال ۸۹ نیز به اتهام ارتباط با دو فرزند خود در عراق بازداشت و پس از طی محکومیت یک ساله خود از زندان ندامتگاه مرکزی کرج آزاد گردید پدر زن حمید میبدی بوده و به علت کهولت سن از مشکلات جسمی عدیده‌ای رنج می‌برد.

یکی از نزدیکان الله‌وردی روحی به گزارشگر هرانا گفت: “وی لیسانس کشاورزی دارد و اکنون بازنشسته شده. مشکلات پروستات و عوارض ناشی از کبر سن باعث نگرانی شدید خانواده شده و اگر قرار باشد آقای روحی برای مدت زیادی در انفرادی نگهداری شود ممکن است هر اتفاقی برای وی بی‌افتد.”

وی در ادامه گفت: “مامورین در هنگام بازداشت آقای روحی وی را بشدت هل داده و وی با سر به پله ها برخورد کرد. این موضوع هم بر نگرانی اعضای خانواده افزوده است.”

گفتنی است، در خرداد ماه سال جاری هم‌زمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نیز الله وردی روحی به همراه دامادش حمید میبدی توسط نیروهای امنیتی دستگیر و پس از چند روز بازجویی در زندان رجایی شهر کرج، آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید