خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  علیرضا رجبیان فرد بازداشت و به زندان اوین منتقل شد

علیرضا رجبیان فرد بازداشت و به زندان اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – علیرضا رجبیان فرد از بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات سال ۸۸ برای تحمل سه سال و نیم حبس تعزیری به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

به گزارش کلمه، علیرضا رجبیان فرد، دانش آموخته رشته پزشکی از دانشگاه تهران برای گذراندن دوره ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری خود بازداشت و به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

علیرضا رجبیان فرد، دبیر بازنشسته دبیرستان‌های مناطق ۳ و ۶ آموزش و پرورش و از رزمندگان جنگ ایران و عراق است که هم به صورت رزمنده (دیدبان توپخانه) و هم به عنوان کادر پزشکی در قرارگاه حمزه حضور داشته است.

این زندانی سیاسی اولین بار در دی ماه ۱۳۸۸ به دنبال حوادث پس از انتخابات در منزل مسکونی‌اش بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل و سپس آزاد شد. وی در بهمن ماه‌‌ همان سال از طریق دفتر پیگیری وزارت اطلاعات مجددا بازداشت و این بار به بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شد.

اتهامات آقای رجبیان فرد، اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور، توهین به رهبر جمهوری اسلامی و توهین به رییس جمهوری (احمدی‌نژاد) بوده است که توسط قاضی صلواتی به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم و حکم وی عینا در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر تایید شد.

ماموران دادستانی هفته گذشته در تماس با این زندانی سیاسی، خود را ماموران راهور ناجا معرفی کرده و خواستار مراجعه وی برای رفع اشکالات پلاک خودرو شدند.

پس از مراجعه این پزشک در محل مورد نظر، ماموران وی را بازداشت و برای گذراندن حکم حبس خود به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید