خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  محکومیت سه نفر از دراویش گنابادی ساکن کوار به تبعید مادام‌العمر

محکومیت سه نفر از دراویش گنابادی ساکن کوار به تبعید مادام‌العمر

خبرگزاری هرانا – سه تن از دراویش گنابادی ساکن کوار به اتهام محاربه از سوی دادگاه انقلاب شیراز به تبعید مادام‌العمر از زادگاه خود محکوم شدند.

به گزارش مجذوبان نور، آقایان کاظم دهقان، حمیدرضا آرایش، محمدعلی شمشیرزن از دراویش ساکن کوار طی رای صادره از شعبه دوم دادگاه انقلاب شیراز به نفی بلد مادام العمر محکوم شدند. اتهامات این سه درویش محاربه، فساد فی الارض و عضویت در گروه‌های غیرقانونی درویشی و اجتماع و تبانی با هدف برهم زدن امنیت کشور عنوان شده بود.
بر طبق رای صادره از شعبه دوم دادگاه انقلاب شیراز، قاضی پرونده آقای یزدانیان، با محرز دانستن اتهامات یاد شده با استناد به ماده ۲۸۹ و بند ت ماده ۲۷۹، آقایان کاظم دهقان، حمیدرضا آرایش و محمد علی شمشیرزن را به صورت مادام العمر به ترتیب به نفی بلد در استان‌های سیستان بلوچستان، خوزستان و بندرعباس محکوم کرد.

گفتنی ست که بر طبق ماده ۲۷۹ قانون مجازات اسلامی، محاربه عبارت از کشیدن سلاح به قصد جان، مال یا ناموس مردم یا ارعاب آن‌ها است، به نحوی که موجب ناامنی در محیط گردد و همچنین در نفی بلد، محارب باید تحت مراقبت قرارگیرد و با دیگران معاشرت، مراوده و رفت و آمد نداشته باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید