خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۲, 23rd of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۰۶/۲۸ ساعت ۲۲:۳۸:۲۵

    خانه  > اقلیت های ملی  >  هرانا؛ محکومیت سه نفر از فعالان مدنی آذربایجان در دادگاه انقلاب تبریز

هرانا؛ محکومیت سه نفر از فعالان مدنی آذربایجان در دادگاه انقلاب تبریز

خبرگزاری هرانا – ناصر کاظم‌پور و بهرام آخونی‎نژاد به ۳ ماه و ۱ روز و مجید سفیدانی به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

نقی محمودی وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر به گزارشگر هرانا گفت: طی حکم صادره از شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حملبر ناصر کاظم‌پور و بهرام آخونی‌نژاد به سه ماه و یک روز و مجید سفیدانی به شش ماه حبس تعزیری، از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی محکوم شدند.

بهرام آخونی‎نژاد و مجید سفیدانی از بابت اتهامات مشارکت در تشکیل گروه غیر قانونی به قصد برهم زدن امنیت کشور و توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی تبرئه شدند. همچنین ناصر کاظم‌نژاد از اتهام توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی تبرئه شد.

جلسه رسیدگی به اتهامات این سه فعال مدنی آذربایجان بیستم شهریورماه در شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حملبر، تشکیل شده بود.

این وکیل دادگستری همچنین گفت: در این جلسه هر سه متهم مذکور مشترکا با کیفرخواست صادره از شعبه هشتم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب تبریز به تصدی حسن هاشم‌زاده، تحت عناوین مجرمانهٔ یک _ مشارکت در تشکیل گروه غیر قانونی به قصد برهم زدن امنیت کشور. دو _ مشارکت در تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی. سه _ تحصیل مال از طریق نامشروع و همچنین بهرام آخونی‌نژاد و مجید سفیدانی به اتهام توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی رهبر جمهوری اسلامی و ناصر کاظم‌نژاد به اتهام توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی محاکمه شده بودند.

و اما در خصوص رسیدگی به دو اتهام دیگر متهمین مبنی بر خرید، نگهداری و استفاده از تجهیزات در یافت از ماهواره و اخذ مال از طریق نامشروع، قرار عدم صلاحیت به صلاحیت رسیدگی در دادگاه‌های عمومی- جزایی تبریز صادر و پرونده همچنان مفتوح است.

لازم به ذکر است که نامبردگان روزهای بیست و یک الی بیست و سوم خرداد ماه سال جاری در تبریز و در محل کار و منزل خود از سوی مامورین اطلاعات، دستگیر شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید