خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی  >  هرانا؛ تشکیل دادگاه رسیدگی به اتهامات سه تن از فعالان مدنی آذربایجان

هرانا؛ تشکیل دادگاه رسیدگی به اتهامات سه تن از فعالان مدنی آذربایجان

خبرگزاری هرانا – چهارشنبه بیستم شهریورماه، جلسه رسیدگی به اتهامات مجید سفیدانی فروغ، بهرام آخونی‌نژاد و ناصر کاظم‌پور چهار تن از فعالان مدنی آذربایجان در شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حملبر، تشکیل شد.

نقی محمودی وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر به گزارشگر هرانا گفت: در این جلسه هر سه متهم مذکور مشترکا، با کیفرخواست صادره از شعبه هشتم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب تبریز به تصدی حسن هاشم‌زاده، تحت عناوین مجرمانهٔ “یک _ مشارکت در تشکیل گروه غیر قانونی به قصد برهم زدن امنیت کشور. دو _ مشارکت در تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی. سه _ تحصیل مال از طریق نامشروع” و همچنین بهرام آخونی‌نژاد و مجید سفیدانی به اتهام “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی رهبر جمهوری اسلامی” و ناصر کاظم‌نژاد به اتهام “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی” محاکمه شدند.

وی همچنین تصریح کرد: “در خصوص رسیدگی به اتهام دیگر متهمین مبنی بر خرید، نگهداری و استفاده از تجهیزات در یافت از ماهواره، قرار عدم صلاحیت به صلاحیت رسیدگی در دادگاه‌های عمومی- جزایی تبریز صادر شد.”

وی در ادامه گفت: “همچنین، قرار بازداشت هر سه متهم فک و تبدیل به قرار وثیقه به میزان پانصد میلیون ریال شد که با توثیق وثیقهٔ مذکور، طی روزهای آتی امکان آزادی موقت آن‌ها میسر خواهد شد.”

لازم به ذکر است که نامبردگان روزهای بیست و یک الی بیست و سوم خرداد ماه سال جاری در تبریز و در محل کار و منزل خود از سوی مامورین اطلاعات، دستگیر شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید