خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اعدام ۳ متهم در زندان لاکان رشت

اعدام ۳ متهم در زندان لاکان رشت

خبرگزاری هرانا -یک متهم به قتل و دو متهم قاچاق مواد مخدر سحرگاه روز گذشته در زندان لاکان رشت اعدام شدند.

محمدجواد حشمتی رئیس کل دادگستری گیلان در گفت‌وگو با فارس از اعدام سه زندانی محکوم به مرگ در سحرگاه شنبه ۱۶ شهریور ماه خبر داد.

وی در این گفتگو مدعی شد: نخستین فرد متهم به قتل با نام (م. ر) ۴۵ ساله توسط شعبه ۱۲ دادگاه تجدید نظر “کیفری استان” به قصاص نفس (اعدام) محکوم و پس از رسیدگی شعبه ۱۱ دیوان عالی کشور حکم مذکور قطعی شد.

وی ادامه داد: این حکم پس از سیر تشریفات و مراحل قانونی با حضور مقام‌های رسمی و با رعایت موازین شرعی و قانونی امروز در محوطه زندان مرکزی شهر رشت اجرا شد.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه دستگاه قضایی استان و شورای حل اختلاف برای کسب رضایت اولیای دم ‌‌نهایت تلاش خود را به‌کار گرفته بودند، گفت: در ‌‌نهایت با درخواست اولیای دم و صدور مجوز از سوی رئیس قوه قضائیه حکم اعدام اجرا شد.

وی اعدامی دوم را (ع_ع) فرزند حسین به اتهام خرید و نگهداری ۱۵ کیلو و ۳۲۹ گرم کراک و فروش ۵ کیلوگرم از آن عنوان کرد.

حشمتی تصریح کرد: سومین نفر نیز به نام (الف‌-م) فرزند محمد به اتهام نگهداری و فروش ۱۵ کیلو و ۲۰۹ گرم کراک به اعدام محکوم شد.

وی با اشاره به اینکه احکام مذکور مورد تأیید دادستان کل کشور قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: پس از انجام تمام تشریفات قانونی محکومان مذکور در محوطه زندان مرکزی شهر رشت اعدام شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید