خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  احضار مجدد روحانی اهل سنت سردشت به دادگاه روحانیت تبریز

احضار مجدد روحانی اهل سنت سردشت به دادگاه روحانیت تبریز

خبرگزاری هرانا – سلام گلنواز، روحانی سنی اهل سردشت بار دیگر به دادگاه ویژه‌ روحانیت احضار شد.

دادگاه ویژه‌ روحانیت در تبریز ماموستا سلام گلنواز را احضار کرد. این روحانی اهل سنت باید روز چهارم شهریورماه سال جاری در دادگاه روحانیت تبریز حاضر شود.

ماموستا گلنواز ضمن تایید این خبر به خبرنگار موکریان در سردشت گفت: “بیست سال است که تحت فشار نیروهای اطلاعاتی و امنیتی هستم و بار‌ها مورد بازجویی و تهدید قرار گرفته‌ام.”

وی همچنین در مورد دلایل احضارش به دادگاه گفت: “همه این فشار‌ها و احضار‌ها به خاطر دفاع از مردم کردستان و وضعیت اهل سنت و عضویت در مکتب قرآن و پیروی از کاک احمد مفتی‌زاده می‌باشد.”

دادسرای ویژه روحانیت تبریز حق انتخاب وکیل را از این روحانی اهل سنت سلب کرده و با ورود وکلای سنی مذهب بر سر پرونده گلنواز مخالفت کرده‌اند. به دنبال آن “سلام گلنواز” نیز وکالت وکلای تسخیری توسط دادگاه را برای خود نپذیرفته است. برای چهارمین بار است که امام جماعت مسجد محلهٔ شیوه ابراهیم شهر سردشت به دادگاه ویژهٔ روحانیت در ارومیه و تبریز احضار می‌شود.

پیش از این گزارش شده بود که ماموستا گلنواز در اردیبهشت و خرداد سال گذشته به دادگاه ویژه روحانیت ارومیه احضار و مورد بازجویی قرار گرفته بود وی آخرین بار نیز در هفتم اسفند‌ماه ۹۱ از سوی دادگاه روحانیت تبریز احضار و دادگاهی شده ‌بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید