خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۲, 19th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۰۵/۲۴ ساعت ۱۸:۲۴:۴۷

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ انگشت‌نگاری و عکس‌برداری از خانواده زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر

هرانا؛ انگشت‌نگاری و عکس‌برداری از خانواده زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر

خبرگزاری هرانا – از خانواده زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر که برای ملاقات با بستگان خود رفته بودند، انگشت‌نگاری و عکس‌برداری شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته چهارشنبه ۲۳ مرداد ماه که خوانواده ۳۰ تن از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر برای ملاقات به این زندان مراجعه کرده بودند از سوی مسئولین سالن ملاقات مورد انگشت‌نگاری و عکس‌برداری از چهره قرار گرفتند.

یکی از زندانیان سیاسی این زندان به گزارشگر هرانا گفت: “از تمام خانواده‌هایی که به ملاقات زندانیان سیاسی سالن ۱۰ و ۱۲ آمده بودند عکس‌برداری و انگشت‌نگاری به عمل آمد. حتی از زنان و کودکان.”

وی همچنین ادامه داد: “برخورد مسئولین با خانواده زندانیان به هیچ وجه شایسته نیست و می‌توان آن را توهین آمیز تلقی کرد.”

این زندانی سیاسی همچنین در مورد وضعیت آب زندان گفت: “آبی که زندانیان از آن استفاده می‌کنند آب چاه است. در صورتی که آب پرسنل آب لوله کشی شهری است. بسیاری از زندانیان بدلیل املاح زیاد آب دچار مشکلات کلیوی شده‌اند. همچنین در سالن ۱۰ که متعلق به اهل سنت است و در طبقه سوم واقع شده اکثر اوقات بخصوص موقع نماز که همه می‌خواهند وضو بگیرند، آب قطع می‌شود و مسئولین حاضر نیستند جهت تقویت فشار آب پمپ‌های تقویت کننده را که پیش‌تر کارگذاشته شده فعال کنند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید