خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ محکومیت یک نوکیش مسیحی به ۱۰ سال حبس تعزیری

هرانا؛ محکومیت یک نوکیش مسیحی به ۱۰ سال حبس تعزیری

خبرگزاری هرانا – “مصطفی (محمدهادی) بردبار” شهروند نو کیش مسیحی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، “مصطفی بردبار” از شهروندان نوکیش مسیحی ساکن رشت طی حکمی که به وکیل وی “شیما قوشه” ابلاغ شده به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم که طی روز جاری ۹ مرداد ماه به وکیل وی ابلاغ شده است، از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی “پیرعباسی” به اتهام “تبانی و اجتماع و شرکت در جلسات کلیسای خانگی” صادر شده است.

وی که متولد سال ۱۳۶۵ خورشیدی است، پس از یورش ماموران امنیتی لباس شخصی به محل گردهمایی جمعی از نوکیشان مسیحی در تاریخ پنجشنبه ۷ دی ماه ۱۳۹۱ که بمناسبت فرا رسیدن کریسمس و سال نو میلادی دورهم گرد آمده بودند، بازداشت شد.

“مصطفی بردبار” پیش از این نیز در سال ۱۳۸۸ در شهرستان رشت به اتهام گرویدن به مسیحیت و حضور در کلیسای خانگی توسط ماموران امنیتی بازداشت شد. وی همچنین از سوی بازپرسی شعبه یک محکوم به “ارتداد” و پس از طی مراحل دادگاهی به قید وثیقه آزاد و این محکومیت نیز به عنوان سابقه کیفری در پرونده ایشان درج شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید