خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۲, 25th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۱۱/۱۱ ساعت ۱:۰۶:۰۳

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  مرگ و میر حدود ۷۰ درصد از گوزنهای زرد کرخه

مرگ و میر حدود ۷۰ درصد از گوزنهای زرد کرخه

خبرگزاری هرانا – مدیر روابط عمومی محیط زیست خوزستان در مورد آخرین وضعیت گوزن‌های زرد موجود در سایت پارک ملی کرخه گفت: از ابتدای حمله مگس میاز در منطقه تاکنون حدود ۴۵ گوزن زرد ایرانی تلف شده‌اند.

شهریار عسگری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: ۳ راس گوزن زرد نیز جهت انجام اقدامات درمانی زنده گیری شده‌اند.

وی با تکذیب اخباری مبنی بر مرگ تمامی گوزن‌های موجود در منطقه و زنده ماندن تنها ۳ راس گوزنی که زنده گیری شده‌اند، اظهار داشت: مرگ تمامی گوزن‌های موجود در سایت کرخه به هیچ عنوان صحت ندارد و اکنون بیش از ۲۵ راس گوزن زرد ایرانی در منطقه حضور دارند.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان تصریح کرد: در جریان بازدیدی که روز گذشته با حضور خبرنگاران از سایت پارک ملی کرخه انجام شد، بازیدکنندگان حضور گوزن‌های باقیمانده در سایت بر سر آبشخور‌ها را در حالی که هیچ نشانه‌ای از زخم یا بیماری بر روی بدنشان نبود از نزدیک مشاهده کردند.

به گفته عسگری، تصاویر ثبت شده توسط دوربین‌های مدار بسته تعبیه شده در جنگل نیز حضور و سلامت حدود ۲۵ راس گوزن زرد ایرانی در سایت کرخه را نشان می‌دهند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید