خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۲, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۰۴/۰۶ ساعت ۱۸:۳۳:۴۵

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ بازداشت و ضرب و شتم ۳۶ تن از فعالین در ارومیه

هرانا؛ بازداشت و ضرب و شتم ۳۶ تن از فعالین در ارومیه

خبرگزاری هرانا – ۳۶ تن از فعالین مدنی که ۸ نفر از ایشان را زنان تشکیل می‌دادند و قصد برگزاری مراسمی در دامنه‌های کوه سهند را داشتند، در حال عبور از پل میان‌گذر دریاچه ارومیه، بازداشت و مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ماموران امنیتی با انتقال فعالین بازداشت شده به پاسگاه شهید کلانتری اقدام به توهین و ضرب و شتم آنها کرده‌اند. چند نفر از فعالین بر اثر ضرب وشتم زخمی شده‌اند و حال یکی از بانوان بازداشت شده نامساعد گزارش شده است.

اسامی برخی از این ۳۶ تن عبارت است از: پریا خلیل زاده (عضو تیم ملی فوتبال بانوان ایران)، سئودا خلیل زاده، معصومه پریوژ، زهرا زاد قاسم، حسین زاد قاسم، توحید حسنی، سعید لطفی، سعید عبدی، سمیه علی دوست (استاد دانشگاه اورمیه)، وحید فائزپور( وبلاگ نویس)، میثم آزادی (فعال مدنی)، غلام قلیزاده (فعال مدنی)، وحید نصیبی، مرتضی زرین، نیما حسنی، سینا حسنی، عرفان …، سیما ساکنی، میلاد (سابوتای) کولانی.

گفتنی است، مامورین امنیتی  تعدادی از این بازداشت شدگان را به اداره اطلاعات اورمیه انتقال داده‌اند. تعدادی از آنها نیز همچنان در پاسگاه شهید کلانتری در بازداشت بسر می برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید