خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ محمد حسین رضایی، زندانی سیاسی با دوختن لب‌هایش اعتصاب غذا کرد

هرانا؛ محمد حسین رضایی، زندانی سیاسی با دوختن لب‌هایش اعتصاب غذا کرد

خبرگزاری هرانا – محمد حسین رضایی، زندانی سیاسی محبوس در زندان میناب، با دوختن لب‌های خود اقدام به اعتصاب غذا کرده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد حسین رضایی هفته‌‌ی گذشته با نوشتن نامه‌ایی به رئیس زندان نسبت به وضعیت زندان و رفتار زندانبانان با زندانیان اعتراض کرد که با بی‌توجهی مسئولین مواجه شده و در اعتراض به این وضعیت، از روز شب سه شنبه ۱۴ خردادماه با دوختن لب‌های خود اقدام به اعتصاب غذا کرده است.

محمد(خسرو) حسین رضایی در خردادماه سال ۹۰ به همراه فردین(فخرالدین) فرجی، چنگیز قدم خیر و ایوب اسدی به اتهام محاربه و درگیری با نیروهای سپاه پاسداران در یکی از روستاهای تابعه‌‌ی سنندج بازداشت شدند.

این چهار تن برای چندین ماه در بازداشت نیروهای اداره‌‌ی اطلاعات سنندج و حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران بوده و سپس به زندان مرکزی سنندج منتقل شدند.

این چهار زندانی سیاسی به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب کردی در تاریخ ۲۱ مردادماه سال ۹۱ در شعبه‌‌ی یک دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی بابایی مورد محاکمه قرار گرفتند و روز چهار شنبه ۲۹ شهریورماه حکم این زندانیان در زندان به آن‌ها ابلاغ شده که در حکم صادره محمد حسین رضایی به ۳۰ سال زندان و تبعید به زندان میناب، چنگیز قدم خیر ۴۰ سال زندان و تبعید به زندان مسجد سلیمان، فردین فرجی به ۳۰ سال زندان و تبعید به زندان طبس و ایوب اسدی به ۲۰ سال زندان و تبعید به زندان کاشمر محکوم شدند.

گفتنی ست محمد حسین رضایی بعدا به دلیل داشتن پرونده باز قبلی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۱۵ سال دیگر حبس محکوم شد و مجموعا به ۴۵ سال حبس محکوم شده است.

شایان ذکر است که این زندانی در اواخر فروردین ماه ۹۲ بعد از قطعی شدن حکم از زندان مرکزی سنندج به زندان میناب تبعید شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید