خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  محکومیت صالح مرادی به یکسال حبس تعزیری و یکسال تبعید

محکومیت صالح مرادی به یکسال حبس تعزیری و یکسال تبعید

خبرگزاری هرانا – صالح مرادی از فعالین حقوق دراویش که روز گذشته موقتاْ آزاد شده است در دادگاه عمومی کوار به یکسال حبس تعزیزی و یکسال تبعید محکوم شد.

بنا به گزارش تارنمای مجذوبان نور، صالح الدین مرادی سروستانی در دادگاه عمومی کوار با عناوین اتهامی تشویش اذهان و اخلال در نظم عمومی به یکسال حبس تعزیری و یکسال تبعید محکوم شد.

آقای مرادی بیش از این ۲۰ ماه را در زندان عادل آباد شیراز در حبس بسر برده بود و با توجه به اینکه مدت حبس ایشان بیش از حکم صادر شده بوده است، وی روز یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۰ با دستور دادگاه انقلاب شیراز و موافقت دادگاه عمومی شهرستان کوار با وجه التزام بصورت موقت آزاد شد.

گفتنی است برای این درویش گنابادی در دادگاه انقلاب شیراز نیز پرونده‌ی دیگر با عناوین اتهامی تبلیغ علیه نظام،‬ اقدام علیه امنیت و عضویت در گروه مجذوبان نور مفتوح است که دادگاه پیش از این با توجه به فزونی مدت حبس صالح مرادی از حداقل اتهامات، دادگاه انقلاب قرار آزادی با وجه التزام را برای این درویش صادر کرده بود ولی وی در انتظار حکم دادگاه عمومی شهرستان کوار همچنان در حبس باقی مانده بود.

صالح مرادی در حالی در انتظار رای دادگاه انقلاب شیراز است که خواهان تجدید نظر به حکم صادره دادگاه عمومی کوار نیز می‌باشد.

این درویش روز یکشنبه با استقبال گسترده دراویش گنابادی، آزاد و تا منزل بدرقه شد. وی پیش از این مدت، ۹۰ روز را به همراه آقای کسری نوری، از دیگر دارویش گنابادی در اعتراض به انتقال وکلای دراویش به سلول‌های انفرادی و بند امنیتی ۲۰۹ دست به اعتصاب غذا زدند، به طوری که مدتی را نیز در اعتصاب خشک بسر بردند که در نهایت با رسیدن به خواسته خود آن را پایان دادند.

یادآور می‌شود کسری نوری یکی دیگر از فعالان حقوق دراویش گنابادی محبوس در زندان عادل آباد شیراز به ۴ سال و چهار ماه حبس تعزیری محکوم شده و پرونده وی در حالح اضر با اعتراض وکیل پرونده‌ی این زندانی عقیدتی در مرحله تجدیدنظر خواهی قرار دارد.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید