خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ امتناع وحید اصغری از حضور در دادگاه

هرانا؛ امتناع وحید اصغری از حضور در دادگاه

خبرگزاری هرانا – وحید اصغری وبلاگ نویس زندانی در زندان اوین از حضور در جلسه دادگاه خوداری کرد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این وبلاگ نویس زندانی که پیشتر از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اعدام محکوم شده بود، بتازگی حکمش از سوی دیوان عالی کشور نقض گرفته شده و به شعبه ۲۸ تجدید نظر استان واقع در دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه ارسال شده است.

وحید اصغری وبلاگ نویس و دانشجوی انفورماتیک دانشگاه بنگلور هند قرار بود روز یک‌شنبه ۱۲ خرداد ماه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب حاضر شود که از حضور در جلسه امتناع کرد.

وی طی نامه ای که یک نسخه از آن در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته، در مورد دلایل عدم حضور در دادگاه می‌گوید: “اینجانب به دلایلی چون، اجبار درپوشیدن لباس زندان هنگام اعزام، عدم ملاقات با وکیل حتی برای یکبار تا به امروز، عدم اطلاع از اتهامات قدیم و جدید وعدم ابلاغ  حکم دادگاه بدوی، دیوان عالی کشور و … و همچنین عدم دسترسی به پرونده ونبود امکانات قانونی دفاع و ده ها دلیل مهم دیگر، از حضور دردادگاه امتناع می کنم و حق خود می دانم که به بندهای انفرادی و … منتقل نشوم و از آزار مصون بمانم. همچنین نسبت به ۵ سال بازداشت (طولانی) موقت خود، اعتراض دارم. ضمنا به خاطر عدم توجه قاضی و بازپرس به اسناد ارائه شده از سوی بنده و توجه ایشان به اعترافات جعلی و اخذ شده تحت شکنجه و فشار ۲ ساله، اعتماد از بنده صلب گردیده است .”

یکی از زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “وحید اصغری هم اکنون تحت فشار شدید برای رفتن به دادگاه قرار گرفته است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید