خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ احضار زندانیان سیاسی به زندان ادامه دارد

هرانا؛ احضار زندانیان سیاسی به زندان ادامه دارد

خبرگزاری هرانا – در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، ژیلا کرم زاده‌مکوندی، مسعود باستانی، احمد زیدآبادی، بهمن احمدی امویی و دیدار رئوفی به زندانهای خود بازگشتند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ژیلا کرم زاده‌مکوندی از مادران صلح که در زندان به سر میبرد و هفته ی قبل به مرخصی آمده بود دیروز به زندان اوین بازگشت.

 

ژیلا کرم زاده مکوندی از مادران پارک لاله پیش از این در روز ۱۹ بهمن سال ۱۳۸۸ در منزل بازداشت، ۳۴ روز را در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر برد و سپس با قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد، بهمن ماه سال ۱۳۸۹ دادگاه بدوی جهت بررسی اتهامات وی تشکیل و در ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۰ حکم چهار سال حبس تعزیری را برای او صادر کرد، دادگاه تجدید نظر سرانجام حکم را به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال حبس تعلیقی در مدت ۵ سال تقلیل داد که از زمان صدور حکم ۲۲ شهریور ۱۳۹۰ قابل اجرا بوده است.

قربان بهزادیان نژاد، دیگر زندانی سیاسی که در مرخصی به سر میبرد و به دستور دادستان به داخل زندان فراخوانده شد، رییس ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی بوده و در جریان وقایع پس از انتخابات ۸۸ بازداشت شده بود. وی پس از تحمل چند ماه انفرادی به ۵ سال حبس محکوم شده است. این استاد دانشگاه و مشاور میر حسین موسوی در همین مدت از همه حقوق دانشگاهی‌اش محروم شد‌ و حق تدریس در دانشگاه از وی ستانده شد.

مسعود باستانی، احمد زیدآبادی، بهمن احمدی امویی و دیدار رئوفی دیگر زندانیان سیاسی بودند که با دستور تلفنی دادستان به سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج بازگشتند.

مهدی محمودیان نیز قرار شده تا روز آینده چهارشنبه ۱ خرداد ماه خود را به زندان رجایی شهر کرج معرفی نماید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید