خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۰۲/۲۶ ساعت ۱۴:۲۹:۱۴

    خانه  > کارگران  >  کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه از صبح دیروز دست به اعتصاب زده اند

کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه از صبح دیروز دست به اعتصاب زده اند

خبرگزاری هرانا – کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه از ساعات اولیه صبح دیروز دست به اعتصاب زده اند و این اعتصاب امروز نیز ادامه دارد.

این اعتصاب بدنبال آن آغاز شد که کارفرمای این کارخانه علاوه بر اینکه دستمزد فروردین این کارگران را تاکنون پرداخت نکرده است بلکه در فیشهای حقوقی که صادر شده است ۲۵ درصد افزایش حداقل مزد برای سالجاری را نیز در آنها اعمال نکرده است.

بنا بر گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه با مشاهده این وضعیت از صبح دیروز بطور متحدانه ای دست به اعتصاب زدند و خواهان پرداخت دستمزد معوقه خود، اعمال ۲۵ درصد افزایش حداقل مزد و اجرای فوری طرح طبقه بندی مشاغل شدند.

بنا بر اظهار کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه کارفرمای این کارخانه در مورد اجرای طرح طبقه بندی مشاغل با دادن وعده و عید  بطور مرتب کارگران را سر میدواند و عملا از اجرای این طرح خودداری میکند.

بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران بدنبال این اعتصاب، صبح امروز مدیریت کارخانه در میان کارگران اعتصابی حاضر شد اما نتیجه ای از مذاکراتی که صورت گرفت حاصل نشد و کارگران اعتصابی اعلام کردند تا رسیدن به خواستهایشان بویژه اعمال بی کم و کاست ۲۵ درصد افزایش حداقل مزد  همچنان به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید