خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  اعتصاب رانندگان تاکسی در شهر سنندج در مقابل تاکسیرانی

اعتصاب رانندگان تاکسی در شهر سنندج در مقابل تاکسیرانی

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۲ رانندگان تاکسی شهر سنندج با خاموش کردن ماشین های خود از ابتدای خیابان نبوت تا چهارراه سیروس دست به اعتصاب زدند و در مقابل تاکسیرانی تجمع کردند. این اعتصاب از ساعت ۹ صبح شروع شده و تا ساعت ۱۱ به مدت ۲ ساعت ادامه داشت.

به گزارش تارنمای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، در سطح شهر سنندج همزمان در چند خیابان دیگر از جمله خیابان شاهپور، فردوسی، فیض آباد و… رانندگان دست از کار کشیدند و مابقی رانندگان از سوار کردن مسافران امتناع کردند.

در ساعات اولیه ی اعتصاب، نیروهای انتظامی و اطلاعاتی برای متفرق کردن اعتصاب کنندگان در آنجا حضور پیدا کردند و رانندگان را تهدید به توقیف خودرو و مجوز حمل مسافر کردند که با مقاومت رانندگان و ادامه ی اعتصاب روبرو شدند که سرانجام مامورین سازمان تاکسیرانی اقدام به کندن شماره پلاک تعدادی از تاکسی ها نمودند.

در پی گرانی روز افزون مایحتاج زندگی مردم و مخصوصا کارگران، خواست های رانندگان تاکسی صدور نرخ کرایه تاکسی سال ۹۲ متناسب با نرخ تورم و گرانی، بازگشت یارانه ی قطعات مصرفی که مدتی است از طرف سازمان تاکسیرانی قطع شده، کاهش قیمت سوخت، استخدام رانندگان با دستمزد ماهیانه و ساعات کاری مشخص و همچنین زوج و فرد کردن تاکسی ها برای کاهش ترافیک و سهولت در ارائه خدمات به مردم بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید