خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۰۲/۲۰ ساعت ۱۶:۴۸:۰۳

    خانه  > کارگران  >  افزایش ۱۹ درصدی مرگ ناشی از حوادث کار در سال گذشته

افزایش ۱۹ درصدی مرگ ناشی از حوادث کار در سال گذشته

خبرگزاری هرانا – با ادامه روند رو به رشد مرگ های ناشی از حوادث کار در کشور، آمار تلفات حوادث ناشی از کار در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن ۱۹.۱ درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری پلیس،به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در سال گذشته یکهزار و ۷۹۵ نفر در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با سال قبل از آن که تعداد فوتی های حوادث کار یکهزار و ۵۰۷ نفر بود، ۱۹.۱ درصد بیشتر شده است.

در حالی که در سال ۱۳۹۰ با بیشترین تعداد تلفات حوادث ناشی از کار (در مقایسه با ده سال قبل از آن) مواجه بودیم، اما در سال ۱۳۹۱ نیز با رشد ۱۹.۱ درصدی این آمار، روند افزایش مرگ های حوادث ناشی از کار افزایش یافت.

بر اساس این گزارش از کل تلفات حوادث ناشی از کار در سال گذشته یکهزار و ۷۷۰ نفر مرد و ۲۵ نفر زن بودند. همچنین مطابق سال‌های گذشته سقط از بلندی با ۷۹۰ مورد و برخورد اجسام سخت با ۳۶۹ مورد در صدر دلایل مرگ حوادث ناشی از کار قرار داشتند.

در سال گذشته استان های تهران با ۲۷۱ فوتی، اصفهان با ۱۴۳ فوتی و خراسان رضوی با ۱۰۷ فوتی بیششترین آمار تلفات حوادث ناشی از کار را داشته اند. بر اساس آمارهای موجود شهریور سال گذشته با ۱۷۷ فوتی و فروردین با ۱۰۹ فوتی به ترتیب بیشترین و کمترین تلفات حوادث کار را در سال گذشته داشته اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید