خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۰۲/۱۰ ساعت ۱۱:۵۶:۲۸

    خانه  > کارگران  >  تجمع کارگران شهرداری اهوازدر دراعتراض به عدم دریافت مطالبات یک سال گذشته خود

تجمع کارگران شهرداری اهوازدر دراعتراض به عدم دریافت مطالبات یک سال گذشته خود

خبرگزاری هرانا – صبح امروز ۸۰ نفر از کارگران فضای سبز شهرداری منطقه دو اهواز در اعتراض به عدم دریافت مطالبات یک سال گذشته خود در مقابل ساختمان دفتر شرکت پیمانکاری دست به تجمع زدند.

یکی از کارگران حاضر در این تجمع به ایلنا گفت: صبح امروز کارگران خدماتی فضای سبز منطقه دو ناحیه ۳ شهرداری اهواز در اعتراض به معوقات حقوقی خود دست از کار کشیده و در پارک کوثر اهواز، مقابل ساختمان دفتر شرکت پیمانکاری ساحل سبز خوزستان تجمع کردند.

او افزود: در این تجمع کارگران خواستار پرداخت مطالبات قانونی خود همانند دو ماه حقوق اسفند (۹۱) و فروردین (۹۲) به همراه سنوات و عیدی سالهای ۹۰ و ۹۱ و پاسخ قاطع مسولان شرکت پیمانکاری «ساحل سبز خوزستان» در این زمینه شده‌اند.

این کارگر اضافه کرد: پیمانکار این کارگران مدعی است قرارداد کارگرانی که دارای سوابق کار سه تا ۱۵ سال هستند ساختگی است و هیچ گونه مطالبه‌ای به کارگران ندارد و ادعاهای کارگران کذب است.

همچنین این کارگر اظهار داشت: عدم پرداخت حق بیمه تعدادی از کارگران، حق لباس، عدم دریافت فیش حقوقی در ۱۵ سال گذشته از دیگر مطالبات کارگران فضای سبز شهرداری منطقه دو اهواز است.

عدم دریافت حقوق محدود به کارگران فضای سبز شهرداری نیست

آقایار حسینی، دبیر خانه کارگر اهواز درباره مطالبات کارگران شهرداری اهواز گفت: حدود ۸۰ نفر از کارگران خدماتی فضای سبز منطقه دو شهرداری اهواز به دلیل عدم دریافت دو ماه حقوق و عیدی و سنوات سالهای ۹۰ و ۹۱ با پیمانکار خود دچار مشکل شده‌اند.

این فعال کارگری با اشاره به مراجعه این کارگران به خانه کارگر برای پی‌گیری مطالباتشان، اضافه کرد: خانه کارگر هم طی جلساتی که با مسئولان شهرداری منطقه دو برگزار کرد به طرح مطالبات کارگران پرداخت اما علی‌رغم قول‌هایی که این مسئولان و کارفرمای شرکت پیمانکاری ساحل سبز خوزستان در خصوص پرداخت مطالبات کارگران دادند، کارگران شاهد اقدام عملی در جهت رفع مشکلاتشان نبودند.

او در خاتمه تصریح کرد: عدم دریافت حقوق مختص کارگران فضای سبز شهرداری اهواز نیست بلکه بسیاری از نیروهای خدماتی فضای سبز در سایر شهرداریهای استان نیز با مشکل عدم دریافت حقوق مواجه بوده و همیشه چندین ماه حقوق خود را با تاخیر دریافت می‌کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید