خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۰۲/۰۲ ساعت ۱۲:۳۱:۱۴

    خانه  > سایر گروهها  >  مرگ ۵ نفر به‌خاطر استفاده از پنی‌سیلین چینی

مرگ ۵ نفر به‌خاطر استفاده از پنی‌سیلین چینی

خبرگزاری هرانا – نتایج بررسی پرونده‌های پزشکی قانونی نشان‌داد تاکنون ۵ نفر بر اثر تزریق پنی‌سیلین چینی جان خود را از دست داده‌اند.

دکتر ایرج خسرو نیا، رئیس جامعه متخصصین داخلی ایران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: فردی ۴۰ ساله با بیماری چرک کردن گلو به پزشک مراجعه می‌کند و پزشک برای وی پنی‌سیلین تجویز می‌کند. این بیمار پنی‌سیلین تجویز شده توسط پزشک را تزریق کرده و بعد از تزریق به تب و لرز و پایین آمدن فشار خون دچار شده و راه تنفسی وی بسته می‌شود که با انجام عملیات احیا به هوش نیامده و متاسفانه بعد از ۱۵ دقیقه بیمار فوت می‌کند.

وی با اشاره به این پرونده اظهار کرد: نتایج رسیدگی به این پرونده نشان داد که این بیمار به دلیل استفاده از پنی‌سیلین وارداتی از چین، جان خود را از دست داده است.

وی افزود: این فرد بیماری خاصی نداشته و تنها به دلیل چرک کردن گلو به پزشک مراجعه کرده بوده و مشکل اصلی به این دلیل بوده که این پنی‌سیلین‌ها به صورت قاچاق وارد شده که هیچ نشانه‌ای برای مشخص شدن تقلبی بودن آن‌ها ندارد.

وی گفت: تاکنون این پنجمین نفری بود که تزریق پنی‌سیلین منجر به مرگ شده است.

رئیس جامعه متخصصین داخلی ایران با اشاره به اینکه آمار مرگ و میر به دلیل استفاده از داروهای چینی بالاست تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما نبود آمار در همه عرصه‌ها از جمله مشکلات است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید