خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۰۲/۰۱ ساعت ۱۵:۲۹:۵۹

    خانه  > سایر گروهها  >  به پرونده سازی علیه بی‌گناهان و دگراندیشان پایان دهید / دکتر محمد ملکی

به پرونده سازی علیه بی‌گناهان و دگراندیشان پایان دهید / دکتر محمد ملکی

خبرگزاری هرانا – دکتر محمد ملکی فعال وطن خواه و ملی-مذهبی پرسابقه در نامه‌ای خطاب به دادستان دادگاه انقلاب تهران در رابطه با رویین عطوفت فعال فرهنگی با گرایش ملی- مذهبی که دو ماه است در بازداشت به سر می‌برد، از وی خواسته است به پرونده سازی علیه بی‌گناهان و دگراندیشان خاتمه دهد.

متن کامل این نامه به این شرح است:

بسم الحق

جناب آقای دولت آبادی دادستان دادگاه انقلاب اسلامی تهران

با سلام

بار دیگر می‌خواهم از شما که نام «داد» ستان را با خود حمل می‌کنید دادخواهی کنم. اگرچه می‌دانم و بر من ثابت شده که شما «داد» ستان نیستید، شما مگر بر بی‌دادی که در حق ستار بهشتی و ده‌ها و صد‌ها انسان مانند او رفته «داد» ستانی کردید؟

غمگینانه باید بگویم شما و امثال شما وسیله‌ای هستید در دست صاحبان قدرت و گوش به فرمان وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه و دیگر مراکز امنیتی تا تصمیم‌های آنان را اجرا کنید. این حقایق را من و شما خوب می‌دانیم و امریست ثابت شده.

می‌خواهم به نام یک شهروند ایرانی، یک انسان مسلمان که درس مبارزه با ظلم و دفاع از حق را در مکتب بزرگانی چون علی (ع) و حسین (ع) آموخته، به شما تذکر دهم و نصیحت کنم که دست از اینهمه «بیداد» بردارید و مطمئن باشید که در همین دنیا بر شما آن خواهد رفت که بر پیشینیان شما رفت.

بیش از دو ماه است که با حکم دادستانی تهران (۲۷ بهمن ۹۱) مأمورینی که خود را مأمور دادستانی و اطلاعات معرفی می‌کردند، شبانه به خانه کوچک انسانی بزرگ، فرهنگ دوست، مسلمان مصلح، مبارز مسالمت جو و مخالف هر نوع خشونت، هجوم آوردند و جلسه‌ای فرهنگی را برهم زدند که بیش از هشت سال آخرین جمعه هر ماه در منزل شخصی آقای روئین عطوفت برگزار می‌شد و در آن از محققین، استادان و صاحب نظران فرهنگ و ادب و حقوق و سیاست با هر مشرب و تفکر دعوت می‌شد تا نظرات خود را بیان کنند و مستمعین عقاید آن‌ها را نقد کنند. حاضران در جلسه را که حدود ۶۰ نفر و غالبا از شخصیت‌های فرهنگی شناخته شده بودند مورد بازجویی و تفتیش قرار دادند. موبایل‌ها ضبط شد، وسایل صوتی جمع آوری و مقداری از اموال شخصی صاحب خانه از جمله حدود ۳۰۰ نوار سخنرانی‌های دکتر شریعتی و تعدادی کتاب و وسایل دیگر به غنیمت گرفته شد و در پایان، صاحب خانه آقای روئین عطوفت را با خود بردند.

جناب آقای “داد” ستان؛

بیش از دو ماه از آن تاریخ می‌گذرد. قرار بود وسایل شخصی را برگردانند که نشد، قرار بود وضع او را به خانواده اطلاع دهند که نشد، قرار بود مرتب با خانواده تماس تلفنی بگیرد که نشد و همسر و فرزند وی همچنان در نگرانی و بی‌خبری مستمر به سر می‌برند.

من از شما می‌خواهم که به وظیفه قانونی خود عمل کنید و به پرونده سازی علیه بی‌گناهان و دگراندیشان پایان دهید. بس کنید، از تجربه ۳۴ سال گذشته که نتیجه‌اش وضع امروز کشور است درس بگیرید و یقین داشته باشید فرجام کار استبدادیان فرجامی بسیار تلخ و سنگین است. به جای این همه بیداد و حبس و شکنجه، به فکر نجات مردم از این همه مشکلاتی که به آن‌ها می‌رود باشید و شک نکنید که “الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم”.

درپایان بمناسبت پایان زمستان و آمدن» بهار» یک رباعی به رویین صبور و بزرگوار و دیگر هم بندانش تقدیم می‌کنم.

قسم به صبح و قطره قطرهٔ باران

به رعد و برق، ابر و باد بهاران

به گل، به نغمه‌های بلبل بستان

«بهار» خواهد شد پایدار نیست زمستان

۳۰ فروردین ۹۲

دکتر محمد ملکی

منبع: تارنمای ملی- مذهبی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید