خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  رویین عطوفت به مرخصی اعزام شد

رویین عطوفت به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – رویین عطوفت، فعال ملی مذهبی محبوس در زندان اوین روز یکشنبه به مرخصی اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رویین عطوفت، فعال ملی مذهبی محبوس در زندان اوین صبح روز گذشته یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ به مرخصی اعزام شد.

این زندانی عقیدتی-سیاسی در بیست و هفتم بهمن‌ماه ۱۳۹۱، حین برگزاری یک جلسه فرهنگی در خانه‌ی شخصی‌اش از سوی وزارت اطلاعات بازداشت و به زندان اوین منتقل شد، وی پس از پنج ماه در نوزدهم تیرماه ۱۳۹۲ با تودیع وثیقه از زندان اوین آزاد شد.

این فعال سیاسی ملی-مذهبی در هشتم تیرماه ۱۳۹۳ از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی احضار و به اتهام «تاسیس گروهک غیرقانونی و ضدامنیتی موسوم به شورای رنگین کمان در راستای همکاری با گروهک غیر قانونی ملی-مذهبی‌ها و همچنین فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق صدور و امضای بیانیه‌های ضد امنیتی» محاکمه شد.

دادگاه حکم ۱۱ سال حبس تعزیری و دو سال محرومیت از فعالیت در احزاب، گروه‌ها و دسته جات سیاسی و فعالیت در فضای مجازی، رسانه‌ها و مطبوعات را برای روئین عطوفت صادر کرد که در شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر به ده سال حبس تعزیری تبدیل شد و محرومیت های فوق‌الذکر نیز پابرجا ماند.

در دی‌ماه سال ۱۳۹۴ درخواست اعاده دادرسی این زندانی سیاسی در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران پذیرفته شد.

آقای عطوفت در خرداد ۱۳۹۵ با تودیع وثیقه به طور موقت از زندان اوین آزاد شدند.

حکم این زندانی در دادگاه تجدید نظر که در تیرماه ۱۳۹۵ و در شعبه ۳۶ دادگاه انقلاب برگزار شد به ۵ سال حبس تعزیری کاهش یافت. وی مورخ ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ برای بار سوم و به جهت اجرای حکم ۵ ساله خود به زندان اوین بازگشت.

پیش‌تر رقیه زارع‌پور، همسر رویین عطوفت با نوشتن نامه‌ای به کارشکنی در اعطای مرخصی به همسر خود اشاره کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید