خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  چهار متهم به قاچاق مواد مخدر در زندان کرمان اعدام شدند

چهار متهم به قاچاق مواد مخدر در زندان کرمان اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – طی احکام صادره از سوی شعب دوم و سوم دادگاه انقلاب کرمان، ۴ متهم به قاچاق مواد مخدر در محوطه زندان مرکزی کرمان به دار آویخته شدند.

بنا به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان کرمان، مشارکت در نگهداری ۱۲۱ کیلوگرم مرفین و ۵۲۶ کیلو و ۴۴۰ گرم تریاک، اتهام سه نفر از این افراد بود که حکم آن‌ها از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب کرمان صادر شده است.

فرد دیگر که اعدام شد، اتهام حمل پنج کیلو و ۴۷۵ گرم هروئین و شش کیلو و ۴۴۰ گرم تریاک در پرونده‌اش درج شده و از سوی شعبه سوم انقلاب کرمان به اعدام محکوم شده است.

این گزارش می‌افزاید، احکام صادره در راستای ماده ۳۲ قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام از سوی دادستانی کل کشور مورد تایید و تنفیذ قرار گرفت و در ‌‌نهایت با توجه به رد پیشنهاد و تقاضای عفو محکوم علیهم مذکور از سوی کمیسیون‌های عفو استان و مرکز و نیز موافقت رییس قوه قضاییه با اجرای آن، به لحاظ قطعی شدن حکم و پس از سیر مراحل و تشریفات قانونی در محوطه زندان کرمان اجرا شد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.

بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.

بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید