خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۲, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۰۱/۱۴ ساعت ۱۹:۲۰:۳۲

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ بیانیه سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه در محکومیت بازداشت فعالین کارگری

هرانا؛ بیانیه سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه در محکومیت بازداشت فعالین کارگری

خبرگزاری هرانا – سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه در محکومیت بازداشت و بلاتکلیفی فعالین کارگری و اعضای کمیته هماهنگی بیانیه ای صادر کرده و در بخشی از آن عنوان داشته‌اند: “فعالین کارگری در شرایطی بازداشت و محاکمه می‌شوند که اقشار تهی دست جامعه به لحاظ نازل بودن سطح معیشت و دستمزد و سطح بالای بیکاری در شرایط بسیار اسفباری به سر می‌برند. بدیهی است در چنین وضعیتی کارگران و فعالین کارگری برای تحقق خواسته‌ها و مطالبات خود راهی جز مبارزه برای ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری ندارند و این اعمال سرکوبگرانه نمی‌تواند موجب توقف تلاش‌ها و مبارزات فعالین کارگری شود.”

متن کامل این بیانیه را که یک نسخه از آن در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته را در زیر می‌خوانید:

کارگران و انسان‌های آزادیخواه!

همانطور که مطلع هستید بیش از ۲۰ روز است که تعدادی از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری به نام‌های غالب حسینی، خالد حسینی، بهزاد فرج الهی، وفا قادری، علی آزادی و حامد محمود‌نژاد دستگیر شده‌اند و با وجود پیگیری‌های خانواده‌ها و دوستان بازداشت شدگان همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

دستگیری‌ها، ارعاب و تهدید فعالین در حالی صورت می‌گیرد که فریبرز رئیس دانا، محمد جراحی، شاهرخ زمانی، پدرام نصرالهی، رسول بداغی، عبدالرضا قنبری و بسیاری دیگر از فعالین کارگری و سیاسی در بد‌ترین شرایط همچنان در زندان هستند.

فعالین کارگری در شرایطی بازداشت و محاکمه می‌شوند که اقشار تهی دست جامعه به لحاظ نازل بودن سطح معیشت و دستمزد و سطح بالای بیکاری در شرایط بسیار اسفباری به سر می‌برند. بدیهی است در چنین وضعیتی کارگران و فعالین کارگری برای تحقق خواسته‌ها و مطالبات خود راهی جز مبارزه برای ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری ندارند و این اعمال سرکوبگرانه نمی‌تواند موجب توقف تلاش‌ها و مبارزات فعالین کارگری شود.

ما کارگران نیشکر هفت تپه دستگیری این فعالین را محکوم می‌کنیم و خواستار آزادی بی‌قید و شرط همۀ کارگران و فعالین کارگری در بند می‌باشیم.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
۱۴/۱/۱۳۹۲

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید