خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  جان دو درویش دربند اعتصابی در خطر است

جان دو درویش دربند اعتصابی در خطر است

خبرگزاری هرانا – کسری نوری از دراویش زندانی در زندان عادل آباد شیراز در ششمین روز اعتصاب غذای خشک در اثر ضعف شدید از هوش رفت.

به گزارش مجذوبان نور، کسری نوری به همراه صالح مرادی از دراویش زندانی در زندان عادل آباد شیراز، بعد از ۶۴ روز اعتصاب غذای‌تر، پنج روز است که دست به اعتصاب غذای خشک زده‌اند. کسری نوری ساعاتی پیش در اثر ضعف شدید از هوش رفت. پس از این اتفاق مامورین حفاظت و حراست زندان این دراویش گنابادی را به بهداری زندان انتقال دادند.

صبح روز یکشنبه نیز در ملاقاتی که خانواده‌های این دراویش با این دو زندانی عقیدتی داشتند، وضع جسمی آن‌ها را «اسفبار و در آستانه مرگ» توصیف و اعلام کردند: «در صورت بروز هر حادثه‌ای مسئولین مخصوصا قاضی صلواتی و وزارت اطلاعات باید پاسخ گو باشند، چرا که پس از ۶۴ روز به خواسته کوچک آن‌ها مبنی بر انتقال وکلای دراویش به بند ۳۵۰ هیچ توجهی نکرده‌اند».

این دو درویش در اعتراض به انتقال وکلای زندانی دراویش به بند ۲۰۹ اوین با وجود مشکلات جسمی دست به اعتصاب غذا زده‌اند و خواهان بازگرداندن این افراد به بند ۳۵۰ زندان اوین هستند.

در این ملاقات این دراویش زندانی به خانواد‌هایشان وصیت کرده و گفتند برای عقیده و خواسته‌شان دست از اعتصاب بر نمی‌دارند. گفتنی‌ست هر یک از آن‌ها بیش از ۳۵ کیلو وزن کم کرده‌اند و رییس زندان نیز امروز شاهد عینی وضعیت ناگوار آن‌ها بوده است.

عوارض این اعتصاب غذا از جمله (ضعف، کاهش وزن شدید، سرگیجه، ‌ کاهش شدید بینایی، درد کلیه، چسپندگی روده ‌، ‌ ناراحتی کبد و معده درد و …) تشدید یافته و با وجود اعتصاب غذای خشک، جان این دو درویش گنابادی در خطر است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید