خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۱, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۱۲/۲۷ ساعت ۲۳:۱۵:۵۹

    خانه  > سایر گروهها  >  وخامت حال دو درویش گنابادی در شصتمین روز اعتصاب

وخامت حال دو درویش گنابادی در شصتمین روز اعتصاب

خبرگزاری هرانا – کسری نوری و صالح مرادی از فعالین حقوق دراویش؛ درحالی در ۶۰امین روز اعتصاب غذای خود به سر می‌برند که وضعیتشان بسیار وخیم است و به گفته‌ی پزشک معالج، اگر این اعتصاب غذا یک هفته دیگر ادامه یابد، صدمات جدی‌تر و عوارض جبران ناپذیری متوجه حال این دو درویش زندانی خواهد شد.

به گزارش مجذوبان نور، حال جسمی کسری نوری و صالح مرادی از دراویش زندانی که از اواخر دی‌ماه دست به اعتصاب غذا زده اند بسیار وخیم گزارش شده است.

روز گذشته نیز در ملاقاتی که خانواده‌های این دو درویش با نوری و مرادی داشته‌اند، از وضعیت جسمی‌شان ابراز نگرانی کرده‌ و در تماسی با سایت مجذوبان نور، وضعیت کسری نوری و صالح مرادی را وخیم اعلام کرده‌اند و گفتند: گودی زیاد چشمانشان قدرت واضح دیدن را از آنها گرفته و عوارض این اعتصاب غذا از جمله (ضعف، کاهش وزن شدید، سرگیجه،‌ کاهش شدید بینایی، درد کلیه، چسپندگی روده ‌،‌ ناراحتی کبد و معده درد و …) تشدید یافته است و جان این دو درویش گنابادی در خطر است.

بر اساس این گزارش ادامه این روند می‌تواند موجب کوری چمشان این دو زندانی یا کاهش بینایی دائمی این دراویش شود.

کسری نوری و صالح مرادی به دلیل اعتراض به انتقال هفت تن از وکلای زندانی دراویش از بند ۳۵۰ به ۲۰۹ زندان اوین، دست به اعتصاب غذا زده‌اند و خواهان برگرداندن “وکلای دراویش و مدیران سایت مجذوبان نور” به بند عمومی زندان اوین بوده که هنوز به درخواست این دو درویش پاسخی داده نشده است و همچنان مدیران سایت مجذوبان نور بیش از ۶۰ روز است که در سلول‌های انفرادی بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین به سر می‌برند.

صالح مرادی حدود ۱۹ ماه و کسری نوری نزدیک به ۱۵ ماه است که به اتهام‌های تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی و عضویت در گروه مجذوبان و همچنین مصاحبه با رسانه‌های بیگانه و اقدام علیه نظام در زندان عادل آباد شیراز زندانی‌اند و پرونده آنها در دادگاه انقلاب شیراز پس از گذشت ۱۷ ماه همچنان مراحل رسیدگی را طی می‌کند. گرچه با توجه به اینکه مدت حبس آنها از حداقل اتهامات انتسابی فزونی یافته؛ هم اکنون بازداشت آنها غیر قانونی محسوب می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید