خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۱, 20th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۱۲/۰۵ ساعت ۱۶:۲۲:۰۸

    خانه  > کارگران  >  تجمع اعتراضی کارگران اخراجی سازمان مدیریت پسماند

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی سازمان مدیریت پسماند

خبرگزاری هرانا – صبح امروز (پنجم اسفند ماه) حدود ۲۰ نفر از کارگران شرکت ترابر گس‌تر نکو پیمانکار تامین نیروی انسانی سازمان مدیریت پسماند تهران در اعتراض به عدم دریافت مطالبات معوقعه خود در مقابل ساختمان مرکزی این سازمان تجمع کردند.

یکی از کارگران حاضر در این تجمع در تشریح جزئیات مشکلات کارگران گفته است: شرکت پیمانکاری ترابر گس‌تر نکو بعد از خاتمه قرارداد خود با سازمان مدیریت پسماند، حدود ۴۰ کارگر خود را بدون تسویه حساب و پرداخت سنوات بعضا پنج ساله تعدیل کرده است.

او افزود: کارفرمای این شرکت واسطه نیروی انسانی به بهانه‌ دریافت نکردن معوقات مالی خود از سازمان مدیریت پسماند، پس از اخراج ۴۰ کارگر از پرداخت حدود سه ماه از حقوق و سنوات چندین ساله آنان خود داری کرده است.

ایلنا گزارش داد: این کارگر دلیل تجمع امروز صبح کارگران در مقابل سازمان مدیریت پسماند را به بی‌توجهی کارفرما به پرداخت مطالبات کارگران خواند و تاکید کرد: سازمان‌های عمومی و دولتی که بخش تامین نیروی انسانی خود را به شرکت‌های واسطه می‌سپارند، باید در قبال مشکلات صنفی کارگرانشان مسئول باشند.

این کارگر در ادامه افزود: سازمان مدیریت پسماند به عنوان طرف قرار داد شرکت ترابر گس‌تر نکو موظف به پیگیری مطالبات کارگران از کارفرماست.

او همچنین گفت: با اتمام قرار داد این پیمانکار با سازمان مدیریت پسماند کارگران هم اکنون بلاتکلیف بوده و انتظار دارند سازمان مدیریت پسماند با آوردن پیمانکار جدید این نیروهای که هم اکنون بیکار شده‌اند را در آسانه سال نو دوباره به کار گیرد.

به گفته او، با تجمع امروز، سازمان مدیریت پسماند قول داده است تا پایان هفته آتی علاوه بر دریافت مطالبات کارگران از پیمانکار زمینه‌ای فراهم آورد تا همه این نیرو‌ها مجددا مشغول بکار شوند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید