خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ بیخبری مطلق از خانواده خرم دشتی پس از ۲۵ روز بازداشت

هرانا؛ بیخبری مطلق از خانواده خرم دشتی پس از ۲۵ روز بازداشت

خبرگزاری هرانا – از سرنوشت حسن صادقی‌ خرم‌دشتی، فاطمه مثنی و نیما صادقی خرم‌دشتی پس از گذشت ۲۵ روز هیچ اطلاعی در دست نیست و ایشان تا کنون موفق به تماس با بستگان خود نشده‌اند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسن صادقی خرم‌دشتی و همسرش فاطمه مثنی در روز دوشنبه ۱۰ بهمن ماه حدود ساعت ۵ صبح در منزل مسکونی خویش بازداشت شدند.

همچنین فرزند ۱۷ ساله ایشان نیما صادقی خرم دشتی نیز روز بعد هنگامی که مامورین برای مصادره و پلمب منزل مراجعه می‌کنند بازداشت می‌شود.

این سه شهرون تا کنون موفق به برقراری تماس تلفنی با بستگان خود نشده‌اند و از سرنوشت ایشان هیچ گونه اطلاعی در دست نیست.

گفتنی است، جرم ایشان قصد برگزاری مجلس ترحیم برای پدر بزرگ خانواده غلامحسین صادقی‌ خرم‌دشتی می‌باشد.

لازم به ذکر است، غلامحسین صادقی‌ خرم‌دشتی از فعالان سیاسی ایرانی مقیم عراق می‌باشد که در تاریخ ۴ بهمن ماه بر اثر بیماری سرطان جان باخته است.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۹۲ کنوانسیون حقوق زندانیان: زندانی محاکمه نشده باید اجازه داشته باشد بلافاصله خانواده خود را از بازداشت، مراحل محاکمه و از احوال خود مطلع کند. همچنین تمام امکانات مناسب برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستان و نیز ملاقات حضوری، با نظارت و با در نظر گرفتن مقررات زندان و حفظ امنیت و نظم زندان، می‌بایست برای وی مهیا باشد.
•    ماده ۱۸۰ آئین‎نامه اجرایی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور: کلیه محکومان و متهمان تحت نظارت کامل و طبق مقررات این آیین‏نامه مجاز به داشتن ارتباط با بستگان و آشنایان خود می‌‏باشند و این ارتباط بوسیله ملاقات و مکاتبه‏‌ها انجام می‌‏پذیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید