خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ بازداشت ۴ فعال سیاسی در تهران

هرانا؛ بازداشت ۴ فعال سیاسی در تهران

خبرگزاری هرانا – مادر و برادر دانشجوی زندانی در زندان رجایی شهر کرج میثاق یزدان‌نژاد به همراه یک مادر و فرزند دیگر در تهران بازداشت شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز ۳۰ بهمن ماه اکرم السادات سنجری به همراه فرزند ۱۷ ساله خود میلاد یزدان‌نژاد و دینا کریمی به همراه فرزند ۲۰ ساله و دانشجوی خود حنیف عطارزاده در تهران بازداشت شدند.

گفتنی است، اکرم السادات سنجری، مادر زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج میثاق یزدان‌نژاد می‌باشد.

دینا کریمی نیز پیش‌تر در روز دوشنبه ۲۹ آبان ماه سال جاری یکبار توسط ماموران وزارت اطلاعات در منزل مسکونی خود بازداشت شده و پس از مدتی با قید وثیقه آزاد شده بود.

دینا کریمی خود از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ می‌باشد و سه تن از برادرانش در سال ۱۳۶۷ به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین اعدام شده‌اند.

از علت و محل بازداشت این افراد اطلاع دقیقی در دست نیست و ایشان تا لحظه تنظیم خبر موفق به تماس با بستگان خود نشده‌اند.

لازم به یاد آوریست که میثاق یزدان‌نژاد، متولد سال ۱۳۶۵، از شهریور ۸۶ در زندان به سر می‌برد و از سال ۸۸ به زندان رجایی شهر تبعید شده است. این زندانی سیاسی همینطور ۶ ماه و بیست روز در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ بوده است.

وی، دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی در مقطع لیسانس است که به اتهام شرکت در مراسم بزرگداشت اعدامیان سال ۶۷ در گلزار خاوران، دستگیر و به اتهام ارتباط با سازمان مجاهدین خلق به تحمل ۱۴ سال حبس محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید