خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  زوج متهم به قتل مرد جوان به اعدام محکوم شدند

زوج متهم به قتل مرد جوان به اعدام محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – زوج میانسال که متهم می‌باشند در جریان درگیری با مرد جوانی او را با ضربه‌های چاقو و چکش به قتل رسانده بودند، پس از محاکمه در دادگاه کیفری استان تهران به اعدام محکوم شدند.

بنا به گزارش مهر، در این پرونده اختر و قربانعلی متهم هستند ۳۱ خردادماه سال گذشته مرد جوانی به نام صادق را با ضربه‌های چاقو و چکش به قتل رساندند. متهمان روز چهارشنبه در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند.

در ابتدای جلسه نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست گفت: اختر در جریان تحقیقات مدعی شده مقتول قصد تجاوز به او را داشته و وی با ضربه‌های چاقو به بدن مرد مهاجم ضرباتی را وارد کرده است. همسر او نیز اقرار کرده که با چکش ضربه‌هایی را به سر مقتول زده است.

در ادامه رئیس دادگاه با تفهیم اتهام به قربانعلی از او خواست به دفاع از خود بپردازد که متهم با رد اتهامش گفت: روز حادثه من در خانه خواب بودم که متوجه سر وصدا از داخل حمام خانه شدم. خواستم در را باز کنم که فردی از پشت در دو ضربه چاقو به دستم زد. به سختی در را باز کرده و با شوهرخواهرم در داخل حمام روبرو شدم که با همسرم درگیر شده بود. صادق سپس یک ضربه نیز به سرم زد که بیهوش شدم. وقتی به هوش آمدم متوجه شدم صادق به قتل رسیده است و ماموران مرا دستگیر کرده‌اند. هنوز شرمنده خودم هستم که نتوانستم از ناموسم دفاع کنم. من باید همسرم و مرد مهاجم را می‌کشتم و بعد خودکشی می‌کردم.

رئیس دادگاه سپس اختر را به جایگاه احضار کرد و با توجه به ادعای قبلی زن میانسال جلسه دادگاه را غیر علنی اعلام کرد.

پس از دفاعیات متهمان و وکلای مدافع آن‌ها قضات دادگاه برای تصمیم گیری وارد شور شده و زوج متهم را به اعدام محکوم کردند. اولیای دم برای اجرای حکم باید نصف دیه یک مرد را به قربانعلی پرداخت کنند.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.

بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.

بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید