خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۱, 19th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۱۱/۰۸ ساعت ۳:۰۳:۰۹

    خانه  > اعدام  >  یک متهم به تجاوز به عنف در کرمان و در ملاء عام اعدام شد

یک متهم به تجاوز به عنف در کرمان و در ملاء عام اعدام شد

خبرگزاری هرانا – بامداد روز شنبه یک زندانی ۲۷ ساله متهم به تجاوز به عنف در ملاء عام در کرمان به دار آویخته شد.

بنا به گزارش فارس، بامداد روز شنبه ۷ بهمن ماه، یک زندانی ۲۷ ساله به نام “یاسر. ک” به اتّهام تجاوز به عنف در میدان خواجوی کرمان در ملاء عام اعدام شد.

در ۱۰ روز گذشته دستکم ۸ مورد اعدام در ملاء عام، چهار مورد شلاق در ملاء عام و یک مورد قطع عضو در ملاء عام در رسانه‌های رسمی‌ گزارش شده است.

سرهنگ پوررضاقلی رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمان در این باره مدعی شد: “این متجاوز به عنف، اسفند سال گذشته با پی جویی‌های پلیس در شهر کرمان دستگیر شد و ۸ مورد تجاوز به عنف همراه با سرقت و ضرب و جرح انجام داده است.”

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.

بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.

بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

اصل ۳۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی: هتک حرمت و حیثیت کسی که به حکم قانون دستگیر، بازداشت، زندانی یا تبعید شده، به هر صورت که باشد ممنوع و موجب مجازات است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید