خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  دو متهم به زورگیری صبح فردا در خیابان بهشهر اعدام می‌شوند

دو متهم به زورگیری صبح فردا در خیابان بهشهر اعدام می‌شوند

خبرگزاری هرانا – صبح روز آینده دو متهم به زورگیری که فیلم ایشان در فضای مجازی منتشر شده بود در خیابان بهشهر اعدام می‌شوند.

یک مقام آگاه در این زمینه مدعی شد: “حکم دو زورگیر خشن که فیلم صحنه یکی از سرقتهای آن‌ها در اینترنت منتشر شده بود، صبح فردا در خیابان بهشهر اجرا می‌شود.”

وی در گفتگو با مهر اظهار داشت: “محل اجرای حکم پارک هنرمندان نیست و در خیابان ایرانشهر – خیابان بهشهر دو سارق زورگیر اعدام می‌شوند. در حال حاضر نیز ماموران در حال نصب داربست در محل هستند.”

وی خاطر نشان کرد، “محل اجرای حکم‌‌ همان محدوده سرقت زورگیران است و هنگام جانمایی برای اجرای حکم به این نکته توجه داشتیم که محل اعدام با پارک هنرمندان یکی نشود.”

دو متهم به نام‌های علیرضا مافی‌ها و محمد علی سروری پس از انتشار فیلم زورگیری آن‌ها در اینترنت، دستگیری شده و با حکم دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شدند. در ادامه حکم متهمان در دیوان عالی کشور نیز تائید شد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.

بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.

بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

اصل ۳۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی: هتک حرمت و حیثیت کسی که به حکم قانون دستگیر، بازداشت، زندانی یا تبعید شده، به هر صورت که باشد ممنوع و موجب مجازات است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید