خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  تجمع اعتراضی کارگران کاغذسازی کارون در مقابل استانداری خوزستان

تجمع اعتراضی کارگران کاغذسازی کارون در مقابل استانداری خوزستان

خبرگزاری هرانا – جمعی از کارگران کارخانه «کاغذسازی کارون» و «قند اهواز» صبح امروز، دوشنبه ۱۸ دی ماه، در اعتراض به بی‌توجه‌ای مسئولان در رفع مشکلات‌شان، در مقابل استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.

جهانبخش میر جانی عضو شورای اسلامی کار کارخانه کاغذ سازی کارون که در این تجمع حضور یافته بود، در تشریح مشکلات کارگران این کارخانه به ایلنا گفت: کارخانه «کاغذسازی کارون» پس از واگذاری به بخش خصوصی در سال ۸۵ به دلایل نامعلومی تعطیل شد و کارفرمای جدید تصمیم به اخراج ۲۰۰ کارگر گرفت.

این فعال کارگری با اشاره به اینکه تعطیلی‌ کارخانه تا سال ۸۹ ادامه پیدا کرد، افزود: در سال ۸۹ دوباره کارگران اخراجی دعوت بکار شدند اما پس از گذشت چهار ماه دوباره کارخانه تعطیل شد و مجددا ۲۰۰ کارگر تا امروز بیکار و بلاتکلیف مانده‌اند.

میرجانی اضافه کرد: تعطیلی کارخانه بعد از گذشت جهار ماه از فعالیت مجدد، با وجود فراهم بودن ماشین آلات و مواد اولیه تولید، ابهاماتی را برای کارگران بوجود آورده است.

به گفته عضو نهاد کارگری کارخانه کاغذسازی کارون، ۲۰۰ کارگر این واحد تولیدی علاوه بر اینکه خواستار دریافت مطالبات سنواتی خود از سالهای ۸۰ تا ۸۵ هستند، فعالیت مجدد این واحد تولیدی و بازگشت به کار را خواستارند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید