خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ یونس آقایان از روز انتقال به انفرادی در اعتصاب غذا بسر می‌برد

هرانا؛ یونس آقایان از روز انتقال به انفرادی در اعتصاب غذا بسر می‌برد

خبرگزاری هرانا – یونس آقایان علیبگلو، زندانی عقیدتی محکوم به مرگ که از روز ۶ دی ماه از زندان مهاباد به سلول انفرادی زندان ارومیه منتقل گردیده بود، در اعتصاب غذای خشک بسر می‌برد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح روز چهارشنبه ۶ دی ماه یونس آقایان علیبگلو، زندانی عقیدتی و از پیروان آئین یاری (اهل حق) از زندان مهاباد به سلول انفرادی در زندان ارومیه منتقل گردید و از‌‌ همان روز دست به اعتصاب غذای خشک زده است.

از آن رو که یونس آقایان با حکم اعدام روبرو می‌باشد و حکم وی به تایید دیوان عالی کشور نیز رسیده است، احتمال اجرای حکم وی نگرانی محافل حقوق بشری را برانگیخته است.

یونس آقایان علیبگلو اهل روستای اوج تپه از توابع شهرستان می‌اندوآب است که به همراه چهار هم آئین خود در سال ۸۳ توسط نیروهای امنیتی در درگیری موسوم به روستای اوج تپه در سن ۲۲ سالگی بازداشت و سپس در دادگاه به اتهام محاربه به اعدام محکوم شده بود.

سه متهم دیگر این پرونده به نامهای سهندعلی محمدی، بخشعلی محمدی و عبادالله قاسم‌زاده در دادگاه تجدید نظر به ۱۳ سال زندان در تبعید محکوم و یک تن دیگر به نام مهدی قاسم‌زاده نیز به اعدام محکوم و حکم نامبرده در بهمن ماه سال ۸۷ اجرا شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید