خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  اعتراض کارگران “ابر صنعتی” به تعویق ۲۱ ماه حقوق

اعتراض کارگران “ابر صنعتی” به تعویق ۲۱ ماه حقوق

خبرگزاری هرانا – ۲۴ کارگر رسمی کارخانه ابر صنعتی ایران، در نامه‌ای به رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان قزوین نسبت به ۲۱ ماه تعویق حقوق خود اعتراض کردند.

به گزارش ایلنا، این کارگران که دارای سابقه کاری بین ۱۶ تا ۲۸ سال هستند، در این نامه‌ آوردنده‌اند: صاحب شرکت ابرصنعتی ایران در ۲۰ مهر سال ۹۰ شرکت را تفکیک کرده و همه سالن‌ها را رهن و اجاره داده است. این درحالی است که این شرکت [با شکایت کارگران] در توقیف کارگران بوده است.

کارگران ابر صنعتی ایران در بخش دیگری از این نامه، با بیان اینکه «کارفرما از اجاره‌ای که دریافت می‌کند حتی پول خرید یک قرص نان را هم به ما نمی‌دهد»، آورده‌اند: در ۲۰ تیر ۹۱ کارفرما در شعبه ۱۰۲ کیفری شهرستان حاضر شد و به کارگران قول داد تا مبلغی از طلب کارگران را پرداخت کند، ولی فقط قول داد و رفت. در اول مهر ۹۱ در اداره کار شهرستان البرز طی مذاکراتی توافق کرد زمینه بازنشستگی ۱۲ نفر از کارگران بالای ۲۰ سال دارای مشاغل سخت و زیان آور را با هماهنگی بیمه فراهم کند که [باز هم این کار را] نکرد.

در ادامه این نامه آمده است: در‌‌ همان جلسه مقرر شد [کارفرما] به ۱۲ نفر کارگر زیر ۲۰ سال سابقه ۲ ماه مزایا بدهد، ولی همه مسئولین شهرستان و ما کارگران را با این وعده‌ها سرگرم کرده است و هیچکدام از تعهداتش را اجرا نمی‌کند.

در بخش دیگری از نامه درباره مشکلاتی که به دنبال پرداخت نشدن حق بیمه کارگران ایجاد شده، بیان شده است: تامین اجتماعی البرز هم به ما کارگران خدمات نمی‌دهد، در حالی که ما مریض داریم و در عین گرفتاری کاری، درآمدی نداریم، تامین اجتماعی دفترچه‌های ما را اعتبار نمی‌زند و ما کارگران پیش زن و بچه خود شرمنده‌ایم و نمی‌دانیم چکار کنیم.

در بخش پایانی این نامه تصریح شده است: از مسوولان استانی و کشوری می‌خواهیم فکری به حال ما و خانواده‌های‌مان بکنند، ما جوانی خود را در این شرکت سپری کرده‌ایم و حالا بدون درآمد و بلاتکلیف مانده‌ایم و کارفرما به مشکلات رسیدگی نمی‌کند و مدعی است تا شرکت را نفروشد پول ما را نمی دهد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید