خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ انتقال یک نوزاد بهایی دیگر از زندان سمنان به بیمارستان

هرانا؛ انتقال یک نوزاد بهایی دیگر از زندان سمنان به بیمارستان

خبرگزاری هرانا – رسام تبیانیان نوزاد ۱۲ ماهه بهایی که به همراه مادر خود زهره نیک آئین در زندان سمنان بسر می‌برد، در پی عفونت شدید گوش و بالا رفتن تب به بیمارستان امیرالمومنین منتقل و بستری شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۱ دی ماه رسام تبیانیان توزاد ۱۲ ماهه بهایی در پی عفونت گوش و تب شدید به بیمارستان امیرالمومنین سمنان منتقل و در آنجا بستری گردید.

مادر این کودک شیرخوار زهره نیک آئین (تبیانیان) پیش‌تر بار‌ها تقاضای مرخصی خود را جهت مداوای رسام به مسئولین زندان ارائه داده و با مخالفت ایشان جهت این مهم رو برو گشته بود.

مسئولین تا این لحظه از اعزام زهره نیک آئین به مرخصی جهت حضور در بیمارستان سرباززده و تنها دوبار وی را بصورت موقت و تحت الحفظ به بیمارستان انتقال نموده‌اند.

خانم زهره نیک آئین (تبیانیان) به اتهام “تبلیغ علیه نظام، عضویت در ضیافت نوزده روزه، گروه علوم و فنون، طرح روحی و راه اندازی کلاس درس اخلاق برای کودکان بهایی” به ۲۳ ماه زندان محکوم شده است که در حال حاضر به همراه پسرش رسام تبیانیان که حدود ۱۲ ماه دارد مشغول گذراندن دوران محکومیت خود می‌باشد.

طبق خبری که خبرگزاری هرانا پیش‌تر منتشر کرد، روز چهارشنبه ۶ دی ماه نیز یک نوزاد ۶ ماهه بهایی در زندان سمنان، بنام بارمان احسانی، بر اثر ابتلا به عفونت شدید ریه، به بیمارستان فاطمیه سنگسر منتقل و بستری شده بود.

بارمان احسانی به همراه مادر خود ترانه ترابی (احسانی) شهروند بهایی ساکن سمنان که به اتهام تبلیغ علیه نظام و عضویت در تشکیلات بهایی به ۳۰ ماه حبس تعزیری محکوم گردیده در زندان بسر می‌برد.

گفتنی است، در بند نسوان زندان سمنان حدود ۷۰ زندانی زن در شرایط بسیار نامطلوب و غیر بهداشتی در محیطی به مساحت ۵۰ متر مربع زندگی می‌کنند و حتی تخت خواب به تعداد کافی وجود ندارد. همچنین با شروع فصل زمستان هوای بند بسیار سرد است و این شرایط برای کودکان شیرخوار بسیار خطرناک می‌باشد؛ با این وجود هم اکنون ۷ بچهء زیر ۲ سال به همراه مادرانشان در این مکان زندگی می‌کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید