خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ از وضعیت میلاد دهقان پس از گذشت ۲۴ روز هیچ‌گونه اطلاعی در دست نیست

هرانا؛ از وضعیت میلاد دهقان پس از گذشت ۲۴ روز هیچ‌گونه اطلاعی در دست نیست

خبرگزاری هرانا – از وضعیت میلاد دهقان، اتهامات وارده و محل نگهداری وی با وجود گذشت ۲۴ روز از تاریخ بازداشت هیچ گونه اطلاعی در دست نیست.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از وضعیت پرونده و اتهامات وارده و محل نگهداری میلاد دهقان فعال سیاسی و فرهنگی و عضو سازمان جوانان حزب پان ایرانیست در خوزستان با وجود گذشت ۲۴ روز از بازداشت ایشان اطلاعی در دست نیست.

میلاد دهقان فارغ التحصیل مهندسی عمران، در تاریخ ۱۹ آذر ماه توسط مامورن وزارت اطلاعات در یکی از میدان‌های شهر اهواز بازداشت شده است و همزمان نیروهای امنیتی با یورش به خانه پدری و همچنین عموی ایشان اقدام به تفتیش وسایل شخصی ایشان کرده و وسایلی همچون لب تاپ و عکس‌های خانوادگی و.. را ضبط کرده‌اند.

گفتنی است، این فعال سیاسی و فرهنگی سابقه بار‌ها بازداشت و احضار به ستادهای خبری وزارت اطلاعات در استان خوزستان را دارد.

یکی از نزدیکان میلاد دهقان به گزارشگر هرانا گفت: بازداشت میلاد دهقان در راستای فشارهای تازه بر سازمان جوانان حزب حزب پان ایرانیست و اعضای فعال آن در سراسر کشور صورت گرفته است.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۹۲ کنوانسیون حقوق زندانیان: زندانی محاکمه نشده باید اجازه داشته باشد بلافاصله خانواده خود را از بازداشت، مراحل محاکمه و از احوال خود مطلع کند. همچنین تمام امکانات مناسب برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستان و نیز ملاقات حضوری، با نظارت و با در نظر گرفتن مقررات زندان و حفظ امنیت و نظم زندان، می‌بایست برای وی مهیا باشد.
•    ماده ۱۸۰ آئین‎نامه اجرایی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور: کلیه محکومان و مته‌مان تحت نظارت کامل و طبق مقررات این آیین‏نامه مجاز به داشتن ارتباط با بستگان و آشنایان خود می‌‏باشند و این ارتباط بوسیله ملاقات و مکاتبه‏‌ها انجام می‌‏پذیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید