خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  میثم نجاتی، فعال کارگری، بازداشت شد

میثم نجاتی، فعال کارگری، بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – میثم نجاتی عارف، دانشجوی دانشگاه آزاد و فعال کارگری، روز سه شنبه ۱۳ دی ماه، توسط ماموران امنیتی بازداشت و به محلی نامعلوم منتقل شده است.

میثم نجاتی، دانشجوی دانشگاه آزاد واحد کرج و فعال کارگری شرکت سایپا، بعد از ظهر سه شنبه هفته گذشته، زمان خروج از کارخانه و عزیمت به دانشگاه، توسط چند تن از ماموران امنیتی که در حراست کارخانه وی را با بلندگو احضار کرده بودند، دستگیر و به محلی نامعلوم منتقل می شود.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، این در حالی است که ماموران امنیتی ساعاتی بعد از دستگیری میثم نجاتی عارف، وی را با دستبند و جهت بازرسی به منزلش برده‌ و ضمن توهین و اهانت به خانواده وی، کامپیوتر و بخشی از وسایل این دانشجو و فعال کارگری را ضبط کرده و با وی به بازداشتگاه منتقل کردند.

از دلیل دستگیری، محل بازداشت و سرنوشت این فعال کارگری خبری منتشر نشده و پیگیری های خانواده وی در مراجعه به دادگاه انقلاب و مراکز انتظامی، بی نتیجه بوده است.

لازم به ذکر است که این دانشجوی دانشگاه آزاد، در جریان حوادث بعد از انتخابات نیز، به مدت دو هفته بازداشت و سپس آزاد شده بود.

 

بررسی برخی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  • بند ۱ ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هرکس حق آزادی و امنیت شخصی دارد.
  • بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
  • بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
  • ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید