خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  تشدید آتش سوزی در دریاچه‌ی پریشان علی‌رغم گذشت یک هفته

تشدید آتش سوزی در دریاچه‌ی پریشان علی‌رغم گذشت یک هفته

خبرگزاری هرانا – علی‌رغم گذشت یک هفته از گذشت آتش سوزی در دریاچه‌ی پربشان و برخی اقدامات صورت گرفته از سوی دوست داران محیط زیست شهرستان، کازرون این واقعه نه تنها مهار نشده که برخی گزارش‌ها حاکی از شدت از آن است.

جمال خداپرست، رئیس اداره‌ی محیط‌ زیست شهرستان کازرون پیرامون این‌که خودسوزی در بستر دریاچه همچنان ادامه دارد، می‌گوید: “با وجود این‌که اقداماتی برای کنترل این خودسوزی انجام شده اما هم‌چنان دریاچه پریشان درگیر این پدیده است و شدت یافتن آن منجر به نگرانی مسئولان مربوطه شده است.”

خداپرست با بیان این‌که طی یک روز گذشته شدت خودسوزی در بستر دریاچه پریشان زیاد شده، افزود: “مردم منطقه نیز که برای بازدید از این پدیده به پریشان آمده مشکلاتی برای دریاچه به وجود آورده و خودشان نیز اقدام به آتش زدن پوشش‌های گیاهی درون تالاب کرده‌اند. از این رو مجبور شده‌ایم که نیروهای آتش‌نشانی را در پریشان مستقر کرده تا از گسترش آتش‌سوزی‌های عمدی نیز جلوگیری کنیم.”

وی یادآور شد: “برای احیای دریاچه پریشان راهکارهای زیادی وجود دارد که باید این مسائل پیگیری تا هرچه زود‌تر دریاچه احیای شود. لذا اگر یک سوم بودجه دریاچه ارومیه به پریشان اختصاص یابد بنده قول می‌دهم که این دریاچه را هرچه سریع‌تر احیا کنیم.”

گفتنی ست که طی روزهای اخیر و در یک پدیده‌ی نادر و برای نخستین‌بار در طول عمر دریاچه پریشان، شعله‌های آتش از درون این دریاچه زبانه کشیده که موجب آتش سوزی شدیدی در این دریاچه شده است.

دریاچه‌ی پریشان که به نام‌های مور، شور، یون، موز، توز، پریشم، فزشویه، کازرون و فامور نیز شناخته می‌شود، یکی از زیبا‌ترین دریاچه‌های آب شیرین ایران است که در بخش مرکزی شهرستان کازرون قرار گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید