خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  مهدی سادات شریف آزاد شد

مهدی سادات شریف آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مهدی سادات شریف، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین آزاد شد. آزادی این زندانی سیاسی از زندان در حالی است که در روزهای گذشته، وی در شرایط وخیم جسمی به بیمارستان طالقانی منتقل شده بود.

به گزارش وبسایت ندای سبز آزادی، وضعیت جسمانی مهدی سادات شریف پس از نزدیک به یک ماه اعتصاب غذا که در اعتراض به کارشکنی دادستان تهران برای ابلاغ حکم تجدید نظر، صورت گرفته بود وخیم شد اما در نهایت او امروز از زندان آزاد شد.

حکم شش سال حبس مهدی سادات شریف در دادگاه تجدید نظر کاهش یافته و او باید هم اکنون آزاد می شد اما دولت آبادی دادستان تهران و قاضی صلواتی که او را در دادگاه بدوی محاکمه کرده بود، به شکل غیر قانونی مانع از ابلاغ حکم تازه شدند و باعث شدند او بیش از حدقانونی در زندان بماند.

مسوولان زندان پیش از این با مرخصی این زندانی سیاسی که در اعتصاب غذا نیز به سر می برد مخالفت کردند و اجازه حضور وی در مراسم تدفین پدرش را ندادند.

این زندانی سیاسی در خرداد ماه به اتهام هواداری از یک سازمان سیاسی مخالف نظام از سوی دادگاه انقلاب به شش سال حبس تعزیری محکوم شد و در همان زمان نیز در اعتراض به این حکم دست به اعتصاب غذای چند روزه زد. حکم وی در دادگاه تجدید نظر به یک سال ونیم تقلیل پیدا کرد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید