خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازگشت حمیدرضا محمدی به زندان به علت عدم تمدید مرخصی

بازگشت حمیدرضا محمدی به زندان به علت عدم تمدید مرخصی

خبرگزاری هرانا – حمیدرضا(ماهان) محمدی که مدتی است در مرخصی به سر می‌برد، پس از مخالفت مسئولین دادستانی و زندان اوین با تمدید مرخصی اش به زندان اوین بازگشت.

به گزارش وبسایت ندای سبز آزادی، حمیدرضا محمدی پس از هفت سال حبس در ۲۳ خردادماه برای اولین بار به مرخصی آمد و پس از ۵۰ روز به زندان بازگشت. وی برای دومین بار درآبان ماه سال جاری به مرخصی آمده بود و امروز پس از مخالفت با تمدید مرخصی اش مجدداً به زندان اوین بازگشت.

حمیدرضا(ماهان) محمدی برادر غلامرضا محمدی سرمربی سابق تیم ملی کشتی است که در هفته‌های گذشته از سمت خود استعفا کرد.

حمیدرضا(ماهان )محمدی براساس دو پرونده خود حکم یازده سال و نیم حبس دریافت کرده بود و در حال حاضر در این پرونده ها پنج سال از محکومیت او، باقی مانده است و گویا در پرونده دیگری نیز برای او حکم زندان صادر شده است.

حمیدرضا (ماهان) محمدی، در تاریخ ۱۷ اسفندماه سال ۱۳۸۳، به همراه دو برادر، یک خواهر و خواهر زاده‌اش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. همزمان با او دو برادر و یک خواهر، خواهرزاده‌اش و هم دانشگاهی‌اش از اراک و همچنین چند نفر دیگر در کرمانشاه دستگیر شدند و همگی به بازداشتگاه ٢٠٩ منتقل شدند که پس از گذشت حدودا دو هفته تمامی کسانی همراه او دستگیر شده بودند آزاد شدند.

حمیدرضا (ماهان) محمدی سپس در دادگاهی که در شعبه چهاردهم بازپرسی امنیت و بدون دسترسی به وکیل تعیینی و یا تسخیری برگزار شد، به استناد مواد ۴٩٩ و ۵٠٠ به شش سال حبس تعزیری محکوم شد و برای بار دوم در تاریخ ٢٨ فروردین ماه سال ١٣٨٧ مجددا در شعبه ١٠۵٩ جزایی ویژه به استناد ماده ۵١٣، به پنج سال و شش ماه حبس تعزیری و پرداخت یک میلیون ریال جریمه محکوم شد که حکم صادره درتاریخ ٢٩ ارد‌ی‌بهشت ماه ١٣٨٧ در زندان اوین به وی ابلاغ شد.

گفتنی است به علت تهدیدات وزارت اطلاعات خانوادهٔ این زندانی سیاسی در طی این مدت مجبور به سکوت رسانه‌ای شدند و درسالیان گذشته اخبار معدودی از او منتشر شده است.

حمیدرضا (ماهان محمدی) در طی دوران حبس خود چندین بار دست به اعصاب غذا زده و در پی آن بارها به سلول های انفرادی زندان اوین منتقل شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید