خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۰, 22nd of September 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۱/۰۱ ساعت ۱۷:۲۶:۱۵

    خانه  > اعدام  >  چهار نفر از سوی دادگاه کیفری تهران به ۱۳ بار اعدام محکوم شدند

چهار نفر از سوی دادگاه کیفری تهران به ۱۳ بار اعدام محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – بر اساس حکم شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی نورالله عزیز محمدی، چهار تن به ۱۳ بار اعدام و قصاص محکوم شده‌اند.

به گزارش هرانا به نقل از مهر، چهار نفر به نام‌های “سیاوش- ۲۷ ساله”، محمود- ۲۵ ساله”، علی- ۲۶ ساله” و “کریم- ۳۱ ساله” به اتهام قتل یک زن و تجاوز به پنج زن و دختر در پاکدشت به ۱۳ بار اعدام و قصاص محکوم شدند.

این پرونده در ۲۹ مهرماه سال ۸۸ گشوده شد و شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران سرانجام متهم ردیف اول را به اتهام تجاوز به عنف به اعدام و به اتهام آدم ربایی و سرقت به ۲۵ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کردند. متهم ردیف چهارم به نام کریم نیز به اتهام تجاوز به عنف به اعدام به اتهام قتل عمد به قصاص و هفت سال زندان محکوم کردند.

در ادامه با اعتراض متهمان پرونده برای بررسی حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد. قضات دیوان عالی کشور با بررسی پرونده حکم مجازات چهار متهم پرونده درباره سرقت و آدم ربایی را تایید کرده اما در زمینه قتل و تجاوز به عنف تحقیقات را ناقص دانسته و پرونده بار دیگر به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

بر همین اساس هفته‌ی گذشته نامبردگان برای دومین بار پای میز محاکمه قرار گرفته و با اعتراف به جرایم خود درخواست بخشش کردند. همسر محبوبه هم خواستار قصاص قاتل همسرش شد.

پس از آخرین دفاعیات متهمان قضات دادگاه رای قبلی خود برای متهمان را صادر کرده و آنها را به ۱۳ بار قصاص و اعدام محکوم کردند. قضات باتوجه به توبه کریم درخصوص مجازات اعدام او از رئیس قوه قضاییه درخواست عفو کردند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید