خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۳۰ دی ۱۳۹۰, 16th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۰/۳۰ ساعت ۱۶:۳۵:۵۹

    خانه  > اقلیت های دینی  >  محکومیت استادان دانشگاه آنلاین بهائیان به چهار تا پنج سال زندان

محکومیت استادان دانشگاه آنلاین بهائیان به چهار تا پنج سال زندان

خبرگزاری هرانا – شعبۀ ٣۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران ۶ تن از استادان دانشگاه مجازی بهائیان ایران را در مجموع به ٢۵ سال زندان محکوم کرد.
این عده پیش از این در دادگاه بدوی در شعبۀ ٢٨ دادگاه انقلاب به همین مدت زندان محکوم شده بودند ودادگاه تجدید نظر در عمل جز تأیید حکم دادگاه نخست کاری دیگر نکرده است.
به گزارش کمیتۀ گزارشگران حقوق بشر، بر اساس احکام صادره در دادگاه تجدید نظر، کامران مرتضائی به ۵ سال زندان و ریاض سبحانی، رامین زیبائی، فرهاد صدقی، محمود بادوام و نوشین خادم هریک به ۴ سال زندان تعزیری محکوم شده اند.
این افراد طی ٨ ماه اخیر در بند ٢٠٩ زندان اوین و ندان رجائی شهر کرج بوده اند.
افزون بر این یکی دیگر از استادان بهائی این دانشگاه مجازی یا”آنلاین” به نام وحید محمودی که با دیگر محکوم شدگان دستگیر و در دادگاه بدوی به ۵ سال زندان تعزیری محکوم شده بود در دادگاه تجدید نظر خوشبختانه ۵ سال زندان تعلیقی گرفت و آزادی خود را باز یافت.
در جمهوری اسلامی ایران، جوانان بهائی تنها مجازند در سطح ابتدائی و متوسطه در مدارس به تحصیل بپردازند و حق ورود به دانشگاه های کشور را ندارند.
برای مقابله با این مشکل، بهائیان ایران به ایجاد یک دانشگاه “آنلاین” دست زده اند اما این دانشگاه و کلاس های محدود آن که بیشتر در منازل تشکیل می شود هر از چندگاهی مورد یورش و هجوم مأموران امنیتی قرار می گیرد و به بازداشت ها و محکومیت مسئولان و اداره کنندگان به زندان منجر می شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید