خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  افزایش نگرانی ها از سرنوشت ۳ دانشجوی کرد دانشگاه پیام نور مریوان

افزایش نگرانی ها از سرنوشت ۳ دانشجوی کرد دانشگاه پیام نور مریوان

خبرگزاری هرانا – با گذشت چند هفته از بازداشت ۳ تن از دانشجویان کرد دانشگاه پیام نور مریوان که به علت شرکت در تظاهرات مسالمت‌آمیز بر علیه عملیات نظامی ارتش ترکیه در منطقه‌ی شرناخ و کشته شدن ٣۵ شهروند کُرد، بازداشت شده بودند، هیچ خبری از سرنوشت آنان در دست نبوده و نگرانی ها از وضیعت آنان افزایش یافته است.

به گزارش دانشجونیوز،سه دانشجوی کرد دانشگاه پیام نور مریوان بنام های ژیار سلامتیان ، دانا لنج آبادی، دانا رستمی و خالد (ماردین) ایوازه که از مدت ها پیش در بازداشت نیروهای امنیتی بسر می برند، هیچ خبری در دست نبوده و گمانه زنی ها از آزار و اذیت این دانشجویان در سلول های انفرادی دستگاههای امنیتی حکومت ایران حکایت دارد.

سامانه خبری کردپا، از منابع حقوق بشری کردستان گزارش داده که پنجم دی‌ماه امسال نیز دو دانشجوی دانشگاه پیام نور مریوان به نام‌های دانا رستمی، دانشجوی رشته‌ی مدیریت دولتی و خالد (ماردین) ایوازه دانشجوی رشته‌ی حقوق، توسط مأموران امنیتی اداره‌ی اطلاعات مریوان بازداشت و روانه‌ی زندان شدند که بعدها دانا رستمی آزاد گردید.

گفته می شود خانواده‌های دانشجویان دربند برای چندمین بار به مراکز امنیتی شهرستان مریوان جهت اطلاع از سرنوشت فرزندانشان مراجعه نموده و هر بار بدون پاسخ قانع‌کننده‌ای از سوی نیروهای امنیتی مواجه شده‌اند.

همچنین بنا به گزارشات پیشین دانشجونیوز، روز جمعه ۲۳ دی ماه، دو دانشجوی دانشگاه پیام نور مریوان به نام های ژیار سلامتیان دانشجوی رشته حقوق و دانا لنج آبادی دانشجوی رشته اقتصاد کشاورزی، در پی احضار به ستاد خبری اداره اطلاعات و برخورد توهین آمیز بطور جداگانه بازداشت شده اند.

گفته می شود ژیار سلامتیان روز جمعه حدود ساعت ١٢ ظهر ازسوی ستاد خبری این شهر احضار گردیده که بنابر گفته‌های شهود عینی ، در هنگام مراجعه‌ی نامبرده به اداره‌ی اطلاعات مریوان به شیوه‌ای بسیار غیرانسانی و توهین آمیز با وی برخورد شده بود.

همزمان نیز خبرها حاکی ازآن بود که راس ساعت ١۴ همان روز یک دانشجوی دیگر به نام دانا لنج‌آبادی که دررشته‌ی اقتصاد کشاورزی دانشگاه پیام نور مریوان مشغول به تحصیل می‌باشد، نیز پس از احضار به وزارت اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

به گفته نزدیکان این دانشجویان بازداشتی، احتمال دستگیری آنها را مشارکت در مراسم اعتراضی علیه ترکیه به مناسبت کشتار ٣۵ نفر از کوردهای شمال کردستان که در در جریان حمله جنگنده های ارتش ترکیه به یکی از روستاهای مرزی صورت گرفت، بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید