خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۰, 17th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۰/۲۹ ساعت ۸:۰۳:۲۵

    خانه  > کارگران  >  بازداشت شیث امانی، از فعالان کارگری سنندج

بازداشت شیث امانی، از فعالان کارگری سنندج

خبرگزاری هرانا – شیث امانی، از اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران بازداشت و به زندان مرکزی سنندج منتقل شده است.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، شیث امانی از اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران در حالی که روز دوشنبه هفته اخیر در دادگستری سنندج پیگیر پرونده کارگران زندانی، شریف ساعد پناه و مظفر صالح نیا بود، بازداشت و به زندان مرکزی سنندج منتقل شد.

بر اساس گزارش‌ها، در حالی که خانواده‌های شریف ساعد و مظفر صالح نیا به همراه دیگر خانواده‌های کارگری در مقابل ستاد خبری اداره اطلاعات تجمع کرده و خواهان آزادی این دو کارگر زندانی بودند، شیث امانی به همراه تعدادی از اعضای اتحادیه ازاد کارگران ایران به دادگستری سنندج رفتند و شیث امانی در آنجا خواهان ملاقات با دادستان و رویت پرونده‌های شریف ساعد پناه و روشن شدن اتهامات وارده بر آن‌ها شد.

این گزارش می‌افزاید؛ اما نه تنها هیچ پاسخی در این مورد به شیث امانی داده نشد بلکه این فعال کارگری نیز بلافاصله دستگیر و به زندان مرکزی سنندج منتقل شد.

گفتنی است، شیث امانی حدود سه هفته عمل پیش جراحی سنگینی را به علت دیسک کمر انجام داده بود بطوری که به علت وخامت وضعیت جسمانی‌اش پس از عمل جراحی به بخش آی سی یو منتقل شده بود.

امانی یکی از کارگران نساجی کردستان و سال‌ها نماینده کارگران این کارخانه و یکی از رهبران کارگری شناخته شده در سنندج و از بنیان گذاران و اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران است که بدنبال برگزاری مراسم اول ماه مه سال ۸۶ (روز جهانی کارگر) در سنندج دستگیر و سپس همراه با صدیق کریمی یکی دیگر از بنیان گذاران و اعضای هیئت مدیره اتحادیه به دو سال و نیم زندان محکوم شد. اما بدلیل اعتراضات سازمانهای کارگری در ایران و سراسر جهان و با اعتراضی که کارگران سنندج هنگام مسافرت محمود شاهرودی ریاست وقت قوه قضائیه در سنندج انجام دادند، این احکام توسط وی لغو شد.

بر اساس این گزارش، مدتی پیش اجرای احکام دادگاه انقلاب شهر سنندج طی ابلاغیه‌ای به شیث امانی و صدیق کریمی اعلام کرد که احکام صادره بر علیه آن‌ها در سال ۱۳۸۷ تماما ملغی نشده است و آن‌ها برای تحمل زندان باید خود را به دادگاه اجرای احکام معرفی کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید