خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۰, 17th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۰/۲۶ ساعت ۱۳:۴۷:۵۳

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  سعید ابوتراب، فعال سابق دانشجویی دانشگاه شهرکرد، پس از دو روز بازداشت آزاد شد

سعید ابوتراب، فعال سابق دانشجویی دانشگاه شهرکرد، پس از دو روز بازداشت آزاد شد

خبرگزاری هرانا – گزارش ها از ایران حاکی از آن است که چهارشنبه گذشته، سعید ابوتراب فعال سابق دانشجوئی دانشگاه شهرکرد بازداشت و پس از ۲ روز بازجویی با قید وثیقه آزاد شده است.

به گزارش دانشجونیوز، در آستانه ی انتخابات مجلس نهم، فضای شهرکرد امنیتی بوده و فشار ها بر فعالین دانشجویی دانشگاه شهرکرد افزایش یافته است. سعید ابوتراب که در سال گذشته به اتهام شرکت در تجمع ۲۵ بهمن بازداشت و به اداره ی اطلاعات شهرکرد منتقل شده بود بار دیگر و پس از گذشت یک سال چهارشنبه ی هفته ی گذشته به اداره ی اطلاعات استان اصفهان احضار شد. وی پس از ساعت ها بازجویی به بازداشتگاه اطلاعات واقع در زندان دستگرد منتقل و پس از گذشت ۲ روز با قید وثیقه آزاد شد.

به گزارش دانشجونیوز اتهام تفهیم شده به سعید ابوتراب در اطلاعات اصفهان شرکت در تجمعات غیر قانونی و نوشتن بیانیه بر علیه نظام بوده است. این در حالیست که سال گذشته سعید ابوتراب به همین اتهام بازداشت و به اداره ی اطلاعات شهرکرد منتقل و حدودا ۳۰ ساعت مورد بازجویی قرار گرفت و از این اتهام تبرئه شده بود.

گفتنی است که سعید ابوتراب بعد از فارغ التحصیلی هیچگونه فعالیت سیاسی نداشته و در حال گذراندن دوران سربازی خود بوده است.

لازم به ذکر است که در ماه های اخیر فشارهای حراست و اطلاعات استان بر فعالین دانشجویی دانشگاه شهرکرد افزایش یافته است و پس از موضوع پیدا شدن کرم در غذای سلف دانشجویان پسر و پیدا شدن سوسک و موی سر در غذای سلف دانشجویان دختر این دانشگاه و تجمعات اعتراض آمیز دانشجویان، ده ها نفر به کمیته ی انضباطی دانشگاه احضار و با احکام سنگین انضباطی ( دو ترم تعلیق ) مواجه شدند. گفتنی است که سید عماد هاشمی فعال فرهنگی دانشگاه شهرکرد نیز به اتهام شرکت در تجمع غیر قانونی ۱ اسفند با حکم ۲ ترم محرومیت از امور رفاهی مواجه شده بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید