خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  کارگران واگن سازی پارس اراک مقابل وزارت راه تجمع کردند

کارگران واگن سازی پارس اراک مقابل وزارت راه تجمع کردند

خبرگزاری هرانا – کارگران شرکت واگن سازی پارس اراک امروز در اعتراض به عدم دریافت ۱۲۰ میلیارد تومان ترنست‌ تولید شده این شرکت توسط راه آهن و تعویق حقوق پرداختی آن‌ها در مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی تجمع کردند.

به گزارش مهر، شرکت راه‌آهن، شرکت زیمنس فرانسه و واگن سازی پارس از سال ۸۰ قرارداد مشترکی را به امضاء رساندند که براین اساس، مقرر شد تا ۲۰ رام از سوی واگن پارس به راه آهن تحویل داده شود.

براساس برنامه زمانبدی، ۱۳ رام از این واگن‌ها سال۸۷ آماده و تحویل داده شد اما ۷ رام باقی مانده به ارزش ۱۲۰ میلیارد تومان بیش از سه سال است که ساخته و آماده تحویل است که متاسفانه هیچکدام از دو شرکت طرف قرارداد نسبت به تحویل آن اقدامی نمی‌کنند که این موضوع منجر به پوسیدگی واگن‌ها شده است.

این موضوع سبب شد که امروز کارگران شرکت واگن سازی پارس در مقابل ساختمان شهید دادمان وزارت راه و شهرسازی تجمع کرده و طوماری را در این رابطه امضاء کنند.

گفته می‌شود شرکت واگن سازی پارس هم اکنون ۵ .۱۲ میلیارد تومان بابت یکهزار و ۲۰۰ نفر کارگر به بیمه بدهکار است و همچنین بیش از دو سال است که دفترچه‌های درمانی کارگران این شرکت باطل شده و حتی برای بازنشتگان نیز حق بیمه پرداخت نشده است.

از آنجایی که هر۴ ترنست یک رام محسوب می‌شود ۷ رام باقیمانده برابر با ۲۸ ترنست است و هریک از رام‌ها ظرفیت جابجایی ۳۵۳ مسافر را دارد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید