خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۰, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۰/۱۹ ساعت ۸:۱۷:۴۸

    خانه  > کارگران  >  تجمع کارگران شرکت کارین در مقابل اداره‌ی کار

تجمع کارگران شرکت کارین در مقابل اداره‌ی کار

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۱۸ دی‌ماه، کارگران شرکت کارین صنعت در مقابل اداره کار تجمع کردند و اعلام کردند تا رسیدن به خواست و مطالبات خود به تجمع ادامه خواهند داد.

به گزارش کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری، شرکت کارین صنعت در شهرک صنعتی شماره ۲ واقع در پانزده کیلومتری دهگلان دارای هفتاد نفر کارگر می‌باشد که ۵۰ نفر آنان کارگر ساده و ۲۰ نفر از آن‌ها اداری می‌باشند. این شرکت وسائل پیش ساخته فایبر گلاس را تولید می‌کند. در اسفند ماه ۱۳۸۹ کارفرمای این شرکت اعلام ورشکستگی کرده و این در حالی است که کارگران به مدت ۹ ماه حقوق سال ۱۳۸۹ را دریافت نکرده‌اند.

لازم به ذکر است که برای رسیدگی به این مشکل، کارگران طرح شکایت کرده و دادگاه حکم توقیف اموال شرکت را صادر کرده است اما اداره کار طی احضاریه‌ایی، کارگران را به آن اداره دعوت نموده و برای فریب و عقب نشینی آنان اظهار داشته است که فیش‌های حقوقی که مهر شرکت بر روی آن موجود نباشد اعتبار ندارد.

با وصف اینکه دادگاه برای دریافت حقوق کارگران حکم توقیف اموال شرکت را داده است اما اداره کار همچنان تلاش می‌کند که مانع از دریافت حقوق کارگران شود. کارگران به دنبال این حیله و دفاع آشکار اداره کار از کارفرما، روز یکشنبه ۱۸ دی‌ماه در مقابل اداره کار تجمع کردند و تا پایان وقت اداری، این تجمع ادامه داشت.

کارگران برای به دست آوردن مطالباتشان که ۹ ماه حقوق معوقه است اظهار داشته‌اند که در صورت عدم پرداخت بدهی آنان. مصممانه به تجمعات خود ادامه خواهند داد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید