خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۰, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۰/۱۸ ساعت ۱۳:۵۹:۰۲

    خانه  > اندیشه و بیان  >  چهار نفر به اتهام اقدامات ضد امنیتی دستگیر شدند

چهار نفر به اتهام اقدامات ضد امنیتی دستگیر شدند

خبرگزاری هرانا – یک مقام اطلاعاتی خبر از بازداشت چهار تن داده است که به گفته‌ی او “در حال طراحی شبکه‌ها و اجرای سازو کارهایی برای انجام اقدامات ضد امنیتی در آستانه انتخابات بودند.”

وی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مدعی شده است که دستگیر شدگان با استفاده از وسایل و تجهیزات پیشرفته ارتباطات پنهان که اخیراً از بیگانگان دریافت کرده بودند در حال سازماندهی هسته‌های خاصی برای فراخوان‌های اینترنتی و ایجاد آشوب و اغتشاش در کشور بودند.

این مقام اطلاعاتی افزود: “در بین این افراد عناصر مرتبط با تعدادی از سفارتخانه‌های بیگانه و نیز رابط فتنه گران با ضد انقلاب مستقر در یکی از مناطق خود مختارکشورهای همسایه که وظیفه برقراری ارتباط، پشتیبانی و انتقال غیر قانونی تجهیزات و نفرات به دو سوی مرزهای کشور را به عهده داشتند دیده می‌شوند.”

گفتنی ست که از هویت افراد بازداشت شده هیچ گونه اطلاعی در دست نیست.

 

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  • بند ۱ ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هرکس حق آزادی و امنیت شخصی دارد. هیچ کس را نمیتوان خودسرانه دستگیر یا بازداشت کرد.
  • بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
  • بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
  • ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید