خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  اعتصاب کارگران کارخانه کاشی و سرامیک گیلانا

اعتصاب کارگران کارخانه کاشی و سرامیک گیلانا

خبرگزاری هرانا – کارگران کارخانهٔ کاشی و سرامیک گیلانا برای بدست آوردن حقوق معوقه‌شان ذر داخل کارخانه و پای دستگاه‌ها دست به اعتصاب زده‌اند.

حدود یک سال است که کارخانه کاشی و سرامیک گیلانا دچار بحران گردیده و کارگران این کارخانه در حال حاضر هفت ماه حقوق معوقه خود را دریافت نکرده‌اند. این کارخانه ابتدای شهر منجیل (حدود ۷۰ کیلومتری شهر رشت) واقع شده و ۲۵۰ کارگر در چهار شیفت کاری مشغول به کار می‌باشند.

به گزارش کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری، کاشی گیلانا متعلق به ۴ سهامدار خصوصی بوده که بیشترین سهامدار در حال حاضر مدیریت کارخانه را عهده دار می‌باشد.

این کارخانه مبالغ زیادی به شرکت‌های آب و برق و گاز بدهکار است و هم‌چنین بدهکاری به سازمان تامین اجتماعی برای کارگران مشکلات فراوانی را بوجود آورده و این مسئله باعث شده دفترچه‌های بیمه کارگران از طرف این سازمان تمدید نشود و به همین دلیل کارگران و خانواده‌هایشان در زمینه درمانی دچار مشکلات عدیده‌ای شده‌اند و از طرف دیگر حدود هفتاد نفر از کارگران این شرکت منتظر بازنشستگی می‌باشند که باز هم به علت بدهی کارخانه به سازمان تامین اجتماعی در وضعیت بلاتکلیفی به سر می‌برند.

هفته گذشته تعداد زیادی از کارگران در مقابل استانداری گیلان تجمع نموده و خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند اما پاسخ درست و قانع کننده‌ای از طرف مسئولان مربوطه دریافت نکردند.

به گفته چند تن از کارگران، سهامدارن این کارخانه در گذشته وام‌های کلانی دریافت نموده و اقساط آن را پرداخت نکرده‌اند و حالا به ما کارگران فشار می‌آورند و می‌گویند بروید به استانداری شکایت کنید تا از این طریق مجدد بتوانند وام‌های دیگری دریافت کنند و این در شرایطی است که کارخانه محصولات خوب و با کیفیتی تولید می‌کرد و به اصطلاح سود ده بوده است.

کارگران در آخرین اقدام خود برای بدست آوردن حقوق معوقه، تصمیم گرفتند در داخل کارخانه و پای دستگاه‌ها اعتصاب نموده و تولید را متوقف کنند و در پی این اقدام، کارفرما مجبور شد بخش بسیار ناچیزی از حقوق کارگران را پرداخت نماید تا کارگران راضی شوند مجدد به کار خود بازگردند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید